Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Sudan Ordu Komutanı Burhan atış talimi yaptı

Sudan Ordu Komutanı Burhan atış talimi yaptı

Burhan, ordunun içişlerine karışmama konusunda uyarıda bulundu
Pazartesi, 14 Kasım, 2022 - 09:00
Abdulfettah el-Burhan (Sudan Silahlı Kuvvetleri)

Sudan Egemenlik Konseyi Başkanı ve Ordu Komutanı Orgeneral Adulfettah el-Burhan, Hartum’un batısında yer alan Özel Kuvvetler Kampı’ndaki Marhayat Üssü’nü denetledi ve atış becerilerini sergileyerek askeri tatbikata katıldı.

Burhan konuşmasında politikacılara silahlı kuvvetlerin işlerine karışmamaları konusunda uyarıda bulundu ve bunu yapmaya çalışan herkesin silahlı kuvvetler tarafından düşman addedileceğine, şiddetle karşı karşıya kalacağına ve caydırılacağına dikkati çekti. Üssün çeşitli yerlerini gezen Burhan’ın antrenman için özel kuvvetler eğitim salonuna girip bazı spor hareketlerini yapması dikkat çekti.


Burhan, belirli bir tarafla yapılan herhangi bir ikili anlaşma olmadığını bildirdi. Ayrıca Burhan, “Zaten bir bildiri sunuldu. Askeri liderlik, ülkenin haysiyetini, bağımsızlığını ve birliğini koruyacak şekilde bu konudaki gözlemlerini dile getirdi. Silahlı kuvvetler ülkemizin birliğini temin eder” dedi. Özgürlük ve Değişim Bildirgesi Güçleri’nin (ÖDBG) liderleriyle yapılan anlaşmalar bağlamında belirli bir grup için değil, yalnızca ülkenin çıkarları için çalıştıklarını bildirdi.

Burhan siyasi güçleri, ülkenin ilerlemesi adına değişiklik ve eklemeler yapmak için sunulan bu vizyon hakkında oturuma çağırdı. Burhan, “Son dönemde sunulan girişimlerin birçoğunu bir araya getirmek için zaman kaybetmek yerine silahlı kuvvetler tarafından korunan sivil bir hükümetin oluşması gerekmektedir” dedi. Ayrıca bir sonraki hükümetin partizanlardan değil, bağımsızlardan oluşması ve kotalardan muaf tutulması gerektiğini vurguladı.


Editörün Seçimi

Multimedya