Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Kral Selman ve Veliaht Prens’ten Cumhurbaşkanı Erdoğan’a taziye mesajı

Kral Selman ve Veliaht Prens’ten Cumhurbaşkanı Erdoğan’a taziye mesajı

Pazartesi, 14 Kasım, 2022 - 13:30

Suudi Arabistan Kralı Selman bir Abdulaziz, İstiklal Caddesi’nde dün meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybedenler için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a taziye mesajı gönderdi.

Kral Selman mesajında şu ifadelere yer verdi:

“İstanbul’un merkezindeki Taksim bölgesinde meydana gelen terör saldırısı ve neden olduğu can kayıpları ve yaralanmaların haberini aldık. Bu canice saldırıyı şiddetle kınıyor ve üzüntünüzü paylaşıyoruz. Suudi Arabistan’ın Türkiye Cumhuriyeti ve kardeş halklarının yanında olduğunu ifade ediyoruz. Kurbanların aileleri ve Türk halkına derin üzüntülerimizi ifade ediyor, yaralılara acil şifalar diliyor ve Yüce Allah’tan ülkenizi ve kardeş halkını her türlü kötülükten korumasını diliyoruz. Doğrusu biz Allah’a aidiz ve sonunda yine O’na döneceğiz.”

Veliaht Prens Muhammed bin Selman da, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, “Bu korkakça ve suç teşkil eden eylemi kınıyor, şahsınıza, kardeş Türk halkına ve merhumların ailelerine derin taziyelerimi sunuyorum. Yüce Allah’tan yaralılara acil şifa vermesini diliyorum. Şüphesiz Rabbim işiten ve dualara cevap verendir” yazılı bir başsağlığı mesajı gönderdi.


Editörün Seçimi

Multimedya