Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan Spor Bakanı Dünya Kupasına ev sahipliği yapmak istediklerini açıkladı

Suudi Arabistan Spor Bakanı Dünya Kupasına ev sahipliği yapmak istediklerini açıkladı

Cuma, 25 Kasım, 2022 - 15:00
Suudi Arabistan Spor Bakanı Prens Abdulaziz bin Türki el Faysal (Şarku’l Avsat)

Suudi Arabistan Spor Bakanı Prens Abdulaziz bin Türki el Faysal, ülkesinin Manchester United veya Liverpool’u satın almak için özel teklifleri desteklediğini belirterek, Suudi Arabistan’ın Dünya Kupası’na ev sahipliği yapmayı arzu ettiğini, bir Suudi spor külünün ise Portekizli yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo ile sözleşme imzalamak istediğini söyledi.

Suudi bakan, ülkesinin yatırımcıları etkileme potansiyeline sahip olan İngiltere'deki en büyük kulüplere yatırım tekliflerini ‘kesinlikle’ destekleyeceğini bildirdi.

BBC’ye konuşan Prens Abdulaziz, “Özel olarak konuşamam ama çok fazla ilgi var. Futbola karşı büyük bir tutku var” ifadelerini kullandı.

Suudi Arabistan’dan Manchester United ve Liverpool’un satın alınması ile ilgili bir karar alınması halinde Spor Bakanlığının bu karar destek vereceğini söyleyen Faysal, bunun Suudi futboluna olumlu yansıyacağını ifade etti.

Manchester United’in sahipleri bu hafta Ronaldo’nun ayrılmasından saatler sonra kulübü satmayı düşündüklerini açıkladı.

Suudi bakan, ülkesinin 2026-2027 Asya Kupası’na ev sahipliği yapması halinde Dünya Kupası’na ev sahipliği için teklif verme şansının artacağını düşünüyor.

Prens açıklamasında, “Kim Dünya Kupası’na ev sahipliği yapmak istemez ki? Bazı stadyumlarımızı yenilememiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

Bakan ayrıca, “İhtiyacımız olan gereksinimleri karşılayan çok sayıda stadyumumuz var ancak böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapmak sadece stadyumlarla ilgili değil, altyapıyla, insanlarla ve herkesi böyle bir etkinliğe hazırlamakla ilgili” dedi.


Editörün Seçimi

Multimedya