Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı: Rus ordusu yeni bir gizli seferberlik dalgası için hazırlık yapılıyor

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı: Rus ordusu yeni bir gizli seferberlik dalgası için hazırlık yapılıyor

Pazar, 27 Kasım, 2022 - 09:45
Donetsk’deki Avdiivka’da Rus saldırısında yıkılan bir okulun önünden geçen vatandaş (Reuters)

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı’nın raporuna göre, Rusya’nın işgal ettiği Ukrayna bölgelerinde 10 Aralık’tan itibaren Rus işgal kuvvetleri saflarına yönelik yeni bir gizli seferberlik dalgası için hazırlıklar yapılıyor.

Ukrinform sitesinde yer alan haberde, Genelkurmay Başkanlığı’nın Facebook üzerinden paylaştığı raporunda, “Rusya, Lyman, Avdiivka ve Novopavlivka’daki tümen ve birliklerini güçlendirmek için kuvvetlerini yeniden toplamaya devam ediyor” yazdığı bildirildi.

Rapora göre, Ukrayna Savunma Kuvvetleri’ne bağlı birlikler, Luhansk bölgesine bağlı Stelmakhivka ile Donetsk bölgesine bağlı Bilogorivka, Marinka, Verkhniokamyanske ve Spirne yerleşim bölgelerine yönelik Rus saldırılarını püskürttü.

Söz konusu raporda ayrıca, “Düşman, Dnipro kentindeki sivil nesnelere iki füze saldırısı ve özellikle Herson kentindeki Ukrayna birliklerinin ve sivil nesnelerin mevzilerine 38 MLRS (Çok Namlulu Roketatar Sistemi) saldırısı düzenledi” denildi.

Genelkurmay Başkanlığı, Rus kuvvetlerinin Novopavlevka ve Zaporizhya’da kendilerini savunurken, Bakhmut ve Avdiivka yönlerindeki ana çabalarını saldırı operasyonları yürütmeye odaklamaya devam ettiğine dikkat çekti.


Editörün Seçimi

Multimedya