Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan: Dünya Kupası’na ev sahipliği yapmak için teklifte bulunmadık

Suudi Arabistan: Dünya Kupası’na ev sahipliği yapmak için teklifte bulunmadık

Çarşamba, 30 Kasım, 2022 - 09:00
Suudi Arabistan birçok büyük spor etkinlikliğine ev sahipliği yapıyor. (Şarku’l Avsat)

Suudi Arabistan Turizm Bakanlığı bugün yaptığı açıklamada, ülkesinin FIFA Dünya Kupası’na ev sahipliği yapmak için herhangi bir resmi talepte bulunmadığını bildirdi.

Bakanlık Twitter’da yaptığı paylaşımda, Suudi Arabistan’ın Vizyon 2030 çerçevesinde spor ve turizmi teşvik etmenin bir parçası olarak her zaman büyük spor etkinliklerine ev sahipliği yapmakla ilgilendiğini ifade etti.

Suudi Arabistan Spor Bakanı Prens Abdulaziz bin Turki el-Faysal geçen hafta CNN’e verdiği röportajda ülkesinin 2030’da düzenlenecek  Dünya Kupası’na ev sahipliği yapmak için herhangi bir teklifte bulunmadığını söyledi. “Hedefimiz, 2026 Asya Kadınlar ve 2027 Asya Erkekler şampiyonalarına ev sahipliği yapmak” dedi.

“2034 Asya Oyunları’na ev sahipliği için düzenlenen ihaleyi de kazandık” diyen Bakan, hedeflerinin bu önemli etkinlikleri düzenlemek amacıyla stadyumları ve altyapıyı hazırlamak olduğunu vurguladı.


Editörün Seçimi

Multimedya