Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan’dan vize kolaylığı

×

Warning message

  • The subscription service is currently unavailable. Please try again later.
  • The subscription service is currently unavailable. Please try again later.
  • The subscription service is currently unavailable. Please try again later.

Suudi Arabistan’dan vize kolaylığı

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı vize almayı kolaylaştıracak prosedürleri açıkladı.
Perşembe, 1 Aralık, 2022 - 09:30
Suudi Arabistan vatandaşları kolaylaştırılan prosedürler sayesinde arkadaşlarını Suudi Arabistan’ı ziyaret etmeye ve Umre yapmaya davet edebilecek. (SPA)

Suudi Arabistan Vizyon 2030 hedefleri doğrultusunda vatandaşlarına, arkadaş ve tanıdıklarını davet ederek bölge ve şehirler arası dolaşma, Umre yapma, Medine’yi, dini ve tarihi mekanları ziyaret etme ile  yurt dışı ziyaretlerinin artırılmasına yönelik çabalar kapsamında kültürel etkinliklere katılma fırsatı verdi.

Dışişleri Bakanlığı, vatandaşların arkadaşlarını Suudi Arabistan’ı ziyaret etmeye davet edebilecekleri ve Bakanlığı’nın resmi vize internet sitesinde kolay ve erişilebilir elektronik adımlarla Umre ibadetini gerçekleştirebilecekleri kişisel ziyaret vizesi almak için bir mekanizma başlattı. Ulusal erişim platformu üzerinden giriş yapılarak davet edilecek kişilerin bilgilerinin doldurulması ve gerekli taahhütlerin onaylanması yeterli. Bunlardan sonra, başvuru işleme konulacak ve davetiye talebi sorgulama hizmeti aracılığıyla verileri görüntülenebilen vize belgesi düzenlenecek.

Bakanlık, ziyaretçilerin vize platformunda giriş vizesi başvuru formunu doldurduktan sonra ücret ve sağlık sigortası ödeme sürecini tamamlayabileceğini belirtti. Ziyaretçiler daha sonra pasaportunu ülkesindeki Suudi Arabistan büyükelçiliğine, konsolosluğuna veya belirlenmiş ofislere ibraz edip, vizesini aldıktan sonra tüm hava, kara ve deniz yollarıyla Suudi Arabistan’a gelebilecek.


Editörün Seçimi

Multimedya