Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan’daki milli parklarda sezonluk yatırım fırsatları

Suudi Arabistan’daki milli parklarda sezonluk yatırım fırsatları

Perşembe, 1 Aralık, 2022 - 17:00
Yatırım fırsatlarının, yaşam kalitesinin iyileştirilmesine, ülke ekonomisinin geliştirilmesine ve vatandaşlara yeni iş olanakları sağlanmasına katkıda bulunması bekleniyor (Şarku’l Avsat)

Suudi Arabistan’daki milli parklar, kışın gelişiyle birlikte özellikle ziyaretçiler ve karayolu gezisi meraklıları için önemli bir destinasyon haline geliyor.

Suudilerin büyük bir kesimi tatil ve hafta sonlarını bu alanlarda veya çöllerde geçirmeyi tercih ederek, kış havası ve yağmurun tadını çıkarmayı tercih ediyor.

Bu bağlamda, Ulusal Bitki Örtüsü Geliştirme ve Çölleşme Kontrolü Merkezi, Çevre, Su ve Tarım Bakanlığı ile işbirliği içinde tüm bölgelerdeki milli parklarda devlet ve özel sektördeki yatırımcılara sezonluk yatırım fırsatları sunduğunu duyurdu.

Merkez, yatırım fırsatları arasında kampçılık faaliyetleri, geziler düzenleme, spor ve aile faaliyetleri, ağırlama, etkinlik ve festival düzenlemenin yer aldığını belirtti.

Ayrıca yatırım yapmak isteyen kişi, kurum ve devlet kurumlarını, seçilen bölgenin yanı sıra yatırımcının adı, proje fikri, iletişim bilgileri, faaliyet türü gibi gerekli verileri ekleyerek internet üzerinden başvuru yapmaya çağırdı.

Ulusal Bitki Örtüsü Geliştirme ve Çölleşme Kontrolü Merkezi, Mekke, Medine, Riyad ve El-Kasım bölgelerindeki bazı milli parklara sezonluk yatırım talepleri almaya başladığını açıkladı ve yatırımcılara mevsimsel etkinliklerin tanıtılması ve farklı bölgelerde ekoturizmin desteklenmesine katkıda bulunan yeni ve yaratıcı fikirler sunma çağrısında bulundu.

Uzmanlar, bu yatırım fırsatlarının sunulmasının Suudi Arabistan’da yerel mevsimlik turizmin geliştirilmesine katkıda bulunacağını umuyor.

Yatırım fırsatlarının, yaşam kalitesinin iyileştirilmesine, ülke ekonomisinin geliştirilmesine ve vatandaşlara yeni iş olanakları sağlanmasına katkıda bulunması bekleniyor.

 


Editörün Seçimi

Multimedya