Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Kral 3. Charles’a yumurta fırlatan genç tutuklandı

Kral 3. Charles’a yumurta fırlatan genç tutuklandı

Çarşamba, 7 Aralık, 2022 - 14:30
İngiltere Kralı 3. Charles, Luton şehrini ziyaret etti.

İngiliz polisi salı günü yaptığı açıklamada, kuzey Londra'daki Luton şehrini ziyareti sırasında İngiltere Kralı 3. Charles’a yumurta fırlatan 20 yaşında bir gencin tutuklandığını duyurdu.

Şarku’l Avsat’ın AFP’den aktardığına göre Bedfordshire Polisi, genç adamın Kral’a fiziksel zarar vermeye çalıştığı için sorgulanmak üzere tutuklandığı bilgisini paylaştı.

Kral 3. Charles, şehir yetkilileri, hayır kurumlarıyla tanışmak ve yeni bir Sih tapınağını ziyaret etmek için Luton'u ziyaret ediyordu.

Kasım ayının başlarında, İngiltere'nin kuzeyindeki York'ta, yeni Kral’a doğru yumurta atan 23 yaşında bir adam daha tutuklanmıştı. İkincisi vaka ise Charles, eşi Camilla ile yürürken ve şehir merkezinde bulunanlarla el sıkışırken yaşandı.

Genç, ülkedeki sömürge geçmişini gözden geçirme çağrılarının arttığı bir dönemde, polis tarafından müdahale edilmeden önce “Bu ülke kölelerin kanıyla inşa edildi” diye bağırdı. Genç adamın daha sonra kefaletle serbest bırakıldığı kaydedildi.


Editörün Seçimi

Multimedya