Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

BAE'de bulunan Güney Kore lideri Yoon, Dubai Emiri'yle "enerji ve teknolojiyi" görüştü

BAE'de bulunan Güney Kore lideri Yoon, Dubai Emiri'yle "enerji ve teknolojiyi" görüştü

Salı, 17 Ocak, 2023 - 14:45
Fotoğraf: Muhammed bin Raşid Al Maktum - Twitter

Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk YeoI, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Başkan Yardımcısı, Başbakan ve Dubai Emiri Muhammed bin Raşid Al Maktum ile ülkelerinin enerji ve teknoloji alanlarındaki işbirliğini ele aldı.

BAE'de yayın yapan El-Beyan gazetesinin haberine göre, Güney Kore Devlet Başkanı Yoon, Al Maktum'la Dubai'de bir araya geldi.

Konuk Devlet Başkanı'yla yenilenebilir enerji, uzay araştırmaları, ticaret, bilim ve ileri teknoloji alanlarında iki ülke arasındaki işbirliğini ele alan Al Maktum, Yoon'un ziyaretinin ülkeleri arasındaki stratejik ortaklığı ve münasebetlerini yükseltecek şekilde ilerletmek için bir başlangıç ​​noktası, olmasını umduğunu ifade etti.

BAE ve Güney Kore'nin stratejik alanlarda işbirliğini geliştirmeye istekli olduğunu dile getiren Al Maktum, iki ülkenin deneyimlerinin halkların refahına hizmet edeceğini kaydetti.

Yoon da ilişkilerinin karşılıklı anlayış ve saygı çerçevesinde geliştiğini belirterek, BAE ile Güney Kore'nin birçok bölgesel ve uluslararası meseledeki ortak çıkarlarının uyuştuğunu dile getirdi.

Göreve gelişinden bu yana ilk kez BAE'yi ziyaret eden Yoon, ülkedeki temasları kapsamında Abu Dabi'de Devlet Başkanı Muhammed bin Zayid Al Nahyan bir araya gelmişti.

Görüşmenin ardından yapılan ortak açıklamada, BAE'nin Güney Kore'deki stratejik sektörlere 30 milyar dolar değerinde yatırım yapacağı belirtilmişti.


Editörün Seçimi

Multimedya