Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Netflix hesap paylaşım politikasını mart ayında sonlandırmayı planlıyor

Netflix hesap paylaşım politikasını mart ayında sonlandırmayı planlıyor

Salı, 24 Ocak, 2023 - 15:30
Fotoğraf (AFP)

Netflix platformu, kullanıcıların hizmetlerine erişim şeklini değiştirmeyi planladığını ve kullanıcıların parolalarını paylaşmasına izin vermemek için mart ayı sonuna kadar adım atabileceğini duyurdu.

Şirket geçtiğimiz ekim ayındabenzer bir duyuruda bulunmuş, hesapları paylaşmak ek ücret almaya başlayacağını bildirmişti. Ancak söz konusu dönemde yeni uygulamanın ne zaman başlayacağına dair bir tarih belirtmemişti.

CBS News’e göre Netflix hesapların 100 milyondan fazla ailede paylaşıldığını bildirdi.

2022 yılını zor bir yıl olarak nitelendiren şirket, on yılı aşkın bir süredir ilk kez bu kadar çok abone kaybı yaşadı. Geçtiğimiz yılın ilk çeyreğinde 200 bin abone kaybetti.

Netflix geçtiğimiz yıl yeni gelir elde etmek adına önlemler aldı Bu yıl söz konusu önlemlerin meyvesini almayı umuyor.

Platform geçtiğimiz kasım ayında, hizmetin daha ucuza alınmasına izin veren reklamlı bir abonelik formülünü piyasaya sürmüş ancak imajını ahlaki açıdan ktü etileyeceği korkusuyla bu çözümü uzun süre uygulamamıştı.


Editörün Seçimi

Multimedya