Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan Veliaht Prensi himayesinde yarın Küresel Tıbbi Biyoteknoloji Zirvesi başlayacak

Suudi Arabistan Veliaht Prensi himayesinde yarın Küresel Tıbbi Biyoteknoloji Zirvesi başlayacak

Salı, 24 Ocak, 2023 - 17:00
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman (Şarku’l Avsat)

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın himayesinde yarın başkent Riyad’da Küresel Tıbbi Biyoteknoloji Zirvesi başlayacak. Zirve, Suudi Arabistan'ın biyoteknolojiye küresel bir giriş kapısı olarak konumunu pekiştirmek için tıbbi biyoteknoloji sektörünün mevcut uygulamalarını ve geleceğini tartışmayı hedefliyor.

Ulusal Muhafız Bakanı Abdullah bin Bender’in başkanlığında iki gün sürmesi beklenen zirveye birçok bakan, akademisyen ve uzmanın katılım sağlaması bekleniyor.

Suudi Arabistan Yatırım Bakanlığı ile stratejik ortaklık içinde yapılacak zirve,  yatırım fırsatları bulmak ve bu alanda büyük firmalarla anlaşmalar yapmanın yanı sıra sektörün zorluklarıyla yüzleşen yenilikçi modeller önermek için küresel bir platform olmayı hedefliyor. Bu durum Suudi Arabistan ve dünya genelinde insan sağlına yapılacak faydalara yansır.

Bahsi geçen hedeflere ulaşmak için biyomedikal ve sağlık araştırma uzmanları, hekimler, ilaç ve biyoteknoloji sektörü uzmanları, sağlık kuruluşlarının temsilcileri, dünyanın dört bir yanından araştırma ve geliştirme uzmanları zirve sırasında 5 ana konuyu gündeme alan oturumlar düzenleyecek. Bunlar: H ücre ve Gen Tedavisi, Bulaşıcı Hastalık Aşıları, Kanser Aşıları, Nadir Hastalıklar için Genetik ve Hassas Tıp, Kanıt ve Klinik Araştırmalar.

Küresel Tıbbi Biyoteknoloji Zirvesi, Suudi Arabistan’ın araştırma, bilgi ve araştırma endüstrilerine dayalı ulusal ekonomiyi güçlendirmeyi amaçlayan 2030 Vizyonu ile uyumlu. Zirve aynı zamanda Suudi Arabistan Krallığı’nın biyomedikal teknoloji sisteminin geliştirilmesiyle ilgili ulusal girişimlerin yürüyüşünün bir uzantısını temsil ediyor.


Editörün Seçimi

Multimedya