Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Kuveyt Emiri hükümetin istifasını kabul etti

Kuveyt Emiri hükümetin istifasını kabul etti

Perşembe, 26 Ocak, 2023 - 17:30
Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah (KUNA)

Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah, bugün Başbakan ve hükümetin istifasını kabul eden bir Emirlik kararnamesi çıkardı.

Emirlik kararnamesinde, “Başbakan Şeyh Ahmed Nevvaf el-Ahmed es-Sabah ve bakanların istifası kabul edildi” ifadeleri kullanılarak, yeni kabine kuruluncaya kadar hükümetin göreve devam edeceği bildirildi.

Kuveyt Başbakanı, üç ay önce kurulan hükümetin istifasını, geçtiğimiz Pazartesi günü Kuveyt Veliaht Prensi Şeyh Meşal el-Ahmed el-Cabir es-Sabah’a sunmuştu.

5 Ekim’de, emekli Korgeneral Şeyh Ahmed Nevvaf el-Ahmed es-Sabah’ı, Kuveyt Başbakanı olarak yeniden atamak için bir Emirlik kararı çıkarıldı.

Kuveyt Başbakanı’nın istifası, vatandaşların kredi borçlarının hafifletilmesini öngören yasa tasarısının geri çekilmesi karşısında mali yardım paketinin onaylanması konusunda Ulusal Meclis’te yaşanan anlaşmazlığın ardından geldi.


Editörün Seçimi

Multimedya