Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan’ın İtalya’ya ihracatı artıyor

Suudi Arabistan’ın İtalya’ya ihracatı artıyor

Suudi Arabistan ile İtalya arasındaki ticareti geliştirmeye yönelik, ihracatını artırıyor
Cuma, 27 Ocak, 2023 - 11:15
Saatchi CEO’su Alessandra Ricci Sade ve Saudi EXIM Bank CEO’su Saad Alkhalb Roma’da anlaşmayı imzaladıktan sonra (SPA)

Suudi İhracat-İthalat Bankası (Saudi EXIM), Riyad’ın İtalya’ya ihracatında yeni ufuklar açma ve küresel pazardaki varlığını artırma çabalarının bir parçası olarak, Suudi Arabistanlı ihracatçılara ve uluslararası yatırımcılara olanak sağlamak ve iki ülke arasındaki ticaret alışverişini geliştirmek için İtalya ihracat Kredi Kurumu (Saatchi) ile bir mutabakat zaptı imzaladı.

Şarku’l Avsat’ın edindiği bilgiye göre anlaşma, Suudi Arabistan ihracatının İtalya pazarındaki varlığını artırmayı, mesleki gelişimi, ihracat kredisindeki en iyi uygulamalara ilişkin bilgi aktarımını ve işbirliği alanlarında yeni ufuklar açmayı hedefliyor.

Alkhalb anlaşmanın, Suudi Arabistan’ın petrol dışı ihracatının gelişmesini ve çeşitlendirilmesini teşvik etme, rekabet güçlerini artırma, finansman hizmetleri sağlama ve kredilerini rekabet avantajlarıyla güvence altına alma çabalarında ek bir adımı temsil ettiğini açıkladı.

Alkhalb, bankanın ulusal ürünlerin dünyaya ihracatını finanse etmesini ülkenin petrol dışı ekonomisinin oranının yükseltilmesine katkıda bulunacağını ve Suudi Arabistan’ın 2030 Vizyonu’nu gerçekleştirmeye katkı sağlayacağını belirtti. Alkhalb ayrıca, finansal ortaklar listesini geliştirerek, hizmetlerinden yararlanarak ve bu ürünlerin Avrupa ve uluslararası pazarlardaki varlığını artırarak uluslararası ticaretin artacağını da vurguladı.


Editörün Seçimi

Multimedya