Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan ve Umman endüstriyel alanda iş birliğinin geliştirilmesini ele aldı

Suudi Arabistan ve Umman endüstriyel alanda iş birliğinin geliştirilmesini ele aldı

Cuma, 27 Ocak, 2023 - 11:15
Suudi Arabistan heyetinin Ummanlı yetkililerle Maskat’ta yaptığı görüşmeden (SPA)

Suudi Arabistan Sanayi Bakanlığı’ndan bir heyet dün (Perşembe) Umman Sultanlığı’nda, iki ülke arasında endüstriyel alanda iş birliğini görüştü.

Heyet, Suudi Arabistan’ın 4’üncü Sanayi Devrimi’nin teknik eğilimlerine ve uygulamalarına ayak uydurmayı amaçlayan geleceğin fabrikaları girişimini ve Körfez ülkeleri arasındaki birleşik sanayi stratejisine uygun olarak tedarik zincirlerinin entegrasyon programlarını gözden geçirdi.

Yapılan görüşmelerde, Körfez İşbirliği Konseyi’nin (KİK) çalışma sürecini geliştirmek ve üye ülkelerdeki sanayi tesisleri arasındaki endüstriyel tedarik zincirlerinin entegrasyonunun olumlu yönlerini vurgulamak için Suudi Arabistan sanayi sisteminin yönlerine değinildi. Görüşmelerde işbirliğinin sağlanmasına etkin bir şekilde katkıda bulunarak Körfez pazarlarının katma değerinin artmasını sağlamak ve küresel rekabet avantajı yaratmak gibi konularda değerlendirildi.

Suudi Arabistan sanayi sistemi, sektördeki insan yeteneklerini geliştirmenin stratejik hedeflerine ulaşmak için ulusal işgücü piyasasındaki çabalar için çalışırken, toplantı, yetenek ve insan gücüne odaklanan çalışmaların düzenlenmesine ve Körfez ürününün birleşik tanımına tanık oldu.


Editörün Seçimi

Multimedya