Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı: Irak hükümetinin istikrarı sağlama çabalarını destekliyoruz

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı: Irak hükümetinin istikrarı sağlama çabalarını destekliyoruz

Perşembe, 2 Şubat, 2023 - 19:15
Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Faysal bin Ferhan ve Iraklı mevkidaşı Fuad Hüseyin

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Faysal bin Ferhan, Irak’ın bölgede istikrarı sağlamada kilit bir rol oynadığını söyleyerek, Suudi Arabistan’ın Irak hükümetinin istikrarı artırma çabalarını desteklediğini vurguladı.

Prens Faysal, bugün Iraklı mevkidaşı Fuad Hüseyin ile Bağdat’ta düzenlediği ortak basın toplantısında, “Son dönemde büyük ivme kazanan Irak ile ilişkilerin derinliğini vurguluyoruz. Irak ile ekonomik ilişkilerin büyük ölçüde gelişti” dedi.

Suudi bakan, “İstikrar olmadan bölgede refah fırsatı yoktur” ifadelerini de kullandı.

Irak Dışişleri Bakanı Fuad Hüseyin, Suudi Arabistan ile her alanda koordinasyon olduğunu söyleyerek, “Suudi Arabistan ile güvenlik iş birliği devam ediyor ve bölgedeki gerilimi azaltmak için çalışıyoruz” diye kullandı.

Irak Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ahmed es-Sahhaf’ın açıklamasına göre, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı ziyareti kapsamında Cumhurbaşkanı Abdullatif Reşid, Başbakan Muhammed Şiya es-Sudani ve Temsilciler Meclisi Başkanı Muhammed Halbusi ile de görüşecek.


Editörün Seçimi

Multimedya