Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Prenses Diana’nın boşanma mektupları açık artırmaya çıkıyor

Prenses Diana’nın boşanma mektupları açık artırmaya çıkıyor

Cumartesi, 4 Şubat, 2023 - 11:30
Prenses Diana’nın Susie ve Kasım’a yazdığı mektuplar satışa çıkıyor. (Kensington Sarayı)

Galler Prensesi Diana’nın boşanmasıyla ilgili düşüncelerini yazdığı mektuplar açık artırmaya çıkıyor. Tatler internet sitesine göre mektuplar, Diana’nın arkadaşları Susie ve Tarık Kasım’a yazıldı.

Prenses Diana’nın Kraliyet Ailesi ve Prens Charles’tan boşanması gibi konulardaki özel düşünceleri, önümüzdeki ay açık artırmaya çıkacak bir dizi el yazısıyla yazılmış mektup ile ortaya çıktı.

Mektupların 1995-1996 yılları arasında Kensington Sarayı’ndan Susie ve Tarık Kasım’a yazılmış olduğu bildirildi. 32 mektubun açık artırmada 92 bin sterline satılması öngörülüyor. Elde edilen gelir, Susie ve Diana’nın istekleri doğrultusunda kullanılacak.

Londra’da yaşayan Susie ve Tarık Kasım, ölümünden önceki yıllarda Prenses Diana ile zaman geçirmişlerdi. Özellikle Diana ve Susie, Marlow’da öğle yemeğine çıkarken birçok kez Fulham Yolu boyunca ve hatta Kensington Sarayı’nda yürüyüş yaparken görüntülenmişti.

Penzance’deki Leigh Müzayede Evi’nin sahiplerine göre Kasım ailesi, Prenses Diana’nın mektuplarını ‘yüklenilen büyük sorumluluk’ kapsamında satmaya çalışıyor ve bunları çocuklarına aktarmak istemiyor. Uzmanlara göre Kasım ailesi, bazı kişisel ve gizli mesajları sakladı. Ancak bu 30’dan fazla mektup, Diana’nın sıcak ve sevgi dolu kişiliğini büyüleyici ve neşeli bir şekilde gösteriyor.

Prenses Diana, 28 Nisan 1996 tarihli bir mektupta Opera Tosca’ya katılamadığı için özür dileyerek şunları söyledi:

“Çok zor bir dönemden geçiyorum. Baskı çok yoğun ve her taraftan üzerime geliyor. Kendine güvenmek bazen çok zor. Bugün en kötüsüyüm ve bu boşanmanın barışçıl bir şekilde geçmesini arzuluyorum çünkü maliyet çok büyük.”

Bir diğer mektupta ise arkadaşlarına Noel’de kalmasına izin verdikleri için teşekkür eden Diana “Özel bir aile etkinliğine davet edildiğim için çok heyecanlandım. Kendimi aileden biri gibi hissediyorum” diyor.

Ayrıca 20 Mayıs 1996’da Kasım’a yazdığı mektupta şu ifadelere yer veriyor:

“Cep telefonum olmadığı için kişisel meseleleri tartışmak zor. Çünkü buradaki telefonlarım sürekli izleniyor ve kaydediliyor. Bir yıl önce bu boşanmayla birlikte neler yaşayacağımı bilseydim asla kabul etmezdim. Umutsuz ve üzücü bir durumdayım.”


Editörün Seçimi

Multimedya