Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan Kralı ve Veliaht Prens’ten Erdoğan’a taziye mesajı

Suudi Arabistan Kralı ve Veliaht Prens’ten Erdoğan’a taziye mesajı

Salı, 7 Şubat, 2023 - 09:00
Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz (SPA)

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen 7.7 ve 7.6’lık depremler sonucunda meydana gelen can kayıpları için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a taziye mesajı gönderdi.

Kral Selman mesajında, binlerce kişiyi öldüren ve yaralayan, birçoğunun hala enkaz altında olduğu güçlü deprem haberiyle ilgili derin üzüntü ve acısını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, merhumların aileleri ve kardeş Türk halkına en derin ve içten taziyelerini sunarak, bu acı olayda Türkiye’nin yanında olduklarını vurgulayan Kral Selman ayrıca mesajında şunları yazdı;

“Cenab-ı Allah’tan rahmet ve mağfiretini merhumların üzerini örtmesini ve ailelerine sabır ilham etmesini niyaz ederiz. Yaralılara acil şifalar dileriz. Kayıpların sağ salim dönmesini ve herhangi bir zarar görmemenizi temenni ederiz.”

Başbakan ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman da, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a benzer bir taziye mesajı göndererek, üzüntüsünü ifade etti.


Editörün Seçimi

Multimedya