Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan: Depremzedeler için 24 saatten kısa sürede 100 milyon riyal topladık

Suudi Arabistan: Depremzedeler için 24 saatten kısa sürede 100 milyon riyal topladık

Perşembe, 9 Şubat, 2023 - 13:00
KSRelief Genel Müdürü Dr. Abdullah Rabia dün düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada (SPA)

Suudi Arabistan’da Suriye ve Türkiye'deki depremzedeler için Sahem isimli platform aracılığıyla başlatılan yardım kampanyanın başlamasından bu yana 24 saatten kısa bir süre içinde 330 bin kişi tarafından 100 milyon riyal toplandı.

Depremden etkilenenler için yardıma katılan Suudi Arabistan heyeti, kurtarma, acil müdahale ve tıbbi acil durum ekipmanlarını içeren bir ekiple Türkiye'deki Adana Havalimanı'na ulaştı.

Kral Selman Yardım ve İnsani Çalışmalar Merkezi (KSRelief) Genel Müdürü Dr. Abdullah Rabia dün düzenlediği basın toplantısında, barınma, sağlık, gıda ve lojistik yardım sağlamak için bir hava köprüsünün açıldığını duyurdu.

Rabia açıklamasına şu ifadelerle devam etti;

“Yardım kampanyası, depremden etkilenenlere barınak, sağlık, gıda ve lojistik yardım sağlamak için önümüzdeki saatlerde bir hava köprüsünün başlatılması da dahil olmak üzere çeşitli programların uygulanmasını içeriyor. Buna ek olarak, kurtarma ekipleri, hızlı müdahale ekipleri ve acil sağlık ekipleri, zamanlarını, emeklerini ve deneyimlerini kardeş halkların başına gelen büyük yarayı hafifletmek için gönüllü ekiplerle ortaklaşa deprem bölgelerine gidecek.”

KSRelief Genel Müdürü Dr. Abdullah Rabia, arama kurtarma çalışmalarına gereken desteğin verileceği ve depremzedelere barınma, gıda ve sağlık yardımlarının sağlanacağını ifade etti.


Editörün Seçimi

Multimedya