Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Fitch: Türkiye’nin deprem zararı 4 milyar doları geçebilir

Fitch: Türkiye’nin deprem zararı 4 milyar doları geçebilir

Perşembe, 9 Şubat, 2023 - 15:15
Kırıkhan’da yıkıcı depremin etkisi (Reuters)

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Türkiye’de meydana gelen iki yıkıcı deprem nedeniyle yaşanan ekonomik kaybın 4 milyar dolar ve daha fazlasına ulaşabileceğini açıkladı.

Bloomberg News’in haberine göre, reasürans sermayesinin çoğunluğu taşıması nedeniyle sigorta tarafından karşılanan kayıpların yaklaşık bir milyar dolardan daha az olması bekleniyor.

Anadolu Ajansı’nın (AA) AFAD verilerine yer verdiği haberinde, deprem felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısının 14 bin 351’e, yaralı sayısının ise 63 bin 794’e yükseldiği bildirildi.

Alman Yerbilimleri Araştırma Merkezi’ne (GFZ) göre, Pazartesi günü saat 04.17’de Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 

Ertesi gün öğle saatlerinde, Kahramanmaraş Elbistan merkezli 7,6 şiddetinde bir başka deprem meydana gelirken, şu ana kadar çok sayıda artçı deprem gerçekleşti.


Editörün Seçimi

Multimedya