Succession dizisinin dördüncü sezonunun ilk bölümü neden dünya trend listesinin başında yer aldı?

Brian Cox, Şarku’l Avsat’a yaptığı açıklamada, “Sürprizlerle dolu” dedi.

Brian Cox (OSN)
Brian Cox (OSN)
TT

Succession dizisinin dördüncü sezonunun ilk bölümü neden dünya trend listesinin başında yer aldı?

Brian Cox (OSN)
Brian Cox (OSN)

ABD dizisi ‘Succession’ın (Arka arkaya) 4. sezonunun ilk bölümü geçtiğimiz saatlerde izleyicilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Dizinin ismi ile kahramanı sanatçı Brian Cox, 2018’de başlayan dizinin son sezonu olan dördüncü sezonun tamamıyla birlikte Twitter’da gündem olan konular (trend topic- TT) listesinin başında yer aldı.
Dizi, küresel bir medya ve eğlence şirketi olan Waystar Royco’nun sahipleri olan Roy ailesinin etrafında dönüyor. Dizi, sanatçı Brian Cox'un canlandırdığı aile reisi Logan Roy'un sağlık problemleri devam ederken ailenin, şirketin kontrolünü ele geçirme mücadelesini ele alıyor. Dizinin heyecanı dördüncü sezonunda, şirkette Logan Roy'un yerini dört çocuğu Kendall, Connor, Roman ve Shiv'den, özellikle önceki sezonlarda her birinin avantajı olduğu için, hangisinin alacağı konusundaki mücadele ile daha da artıyor.
Dizinin oyuncu kadrosunda Brian Cox, Jeremy Strong, Hiam Abbass (Hiyam Abbas), Sarah Snook, Kieran Culkin, Alan Ruck, Nicholas Braun, Matthew Macfadyen, Peter Friedman, Rob Yang, J. Smith-Cameron, Dagmara Dominczyk ve Arian Moayed yer alıyor. Dördüncü sezonun ilk bölümü, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki gösterimiyle eş zamanlı olarak Arap dünyasında gösterildi. İskoç sanatçı Brian Cox, Dubai Emirliği'nde, dördüncü sezonun ilk gösteriminin oturum aralarında Şarku’l Avsat’a "dördüncü sezonun dramatik sürprizlerin sezonu olduğu" açıklamasında bulundu. Cox, “bu sezon beklenmedik şeyler de olacağını, sezonu çekerken çok eğlendiğini ve Logan Roy karakterini çok sevdiğini” belirtti. Cox, dizideki dört çocuğunun karakterlerini "kötü" olarak tanımlamayı reddederek, "çocuklar kötü değil ama farklı fikirleri, özlemleri ve yönelimleri var" dedi.
Dördüncü sezonun Arap dünyasındaki tek yayıncısı olan OSN Group CEO'su Joe Kawkabani, Şarku’l Avsat’a yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Dizi, HBO ile yapılan ortaklık çerçevesinde art arda gösterilecek olan bir grup çalışmanın önemlilerinden biri." Şirketin "House of the Dragon" dizisinin ikinci sezonunu sunmaya hazırlandığı belirtildi. Kawkabani, şirketin "House of the Dragon" dizisinin ikinci sezonunu sunmaya hazırlandığını da belirtti.
Dördüncü sezon, üçüncü sezonun dokuzuncu ve son bölümünün yayınlanmasının ardından yaklaşık bir yıl 4 ay geçtikten sonra geliyor.80 yaşındaki Harrison Ford, Indiana Jones çekimlerinde dublörleri yanından kovmuş

AP
AP
TT

80 yaşındaki Harrison Ford, Indiana Jones çekimlerinde dublörleri yanından kovmuş

AP
AP

Harrison Ford, Indiana Jones olarak "yaşlı bir adam" gibi görünmesini engellemek isteyen ekip üyelerine direnmiş.

80 yaşındaki oyuncu, 30 Haziran'da vizyona girecek Indiana Jones ve Kader Kadranı'nda (Indiana Jones and the Dial of Destiny) maceracı arkeolog rolünü yeniden canlandırdı. The Independent'ın incelemesini buradan okuyabilirsiniz.

Film, dijital yöntemlerle yaşı değiştirilmiş Ford'un daha genç olduğu yılları gösteren 25 dakikalık bir bölümle açılırken, aktör filmin geri kalanında kendi yaşında.

Ancak yeni bir röportajda Ford, Indy'nin sonraki zaman çizelgesinde kendi yaşında görünmesi için mücadele ettiği bir anı hatırladı.

Aktör, Indiana'nın New York metrosunun platformunda ata bindiği bir sahneyi çekerken, üç dublörün kendisini sabitlemek için ellerini bacaklarına koyduğunu hissetmiş.

The Independent'ın haberine göre, Esquire'a konuşan Ford, "Ne oluyor lan diye düşündüm. Sanki tacizciler tarafından saldırıya uğruyormuşum gibiydi. Aşağı baktım ve orada üzengiden düşmememi sağlayan üç dublör vardı" dedi.

Dediler ki, "Ah, sadece korktuk çünkü şey diye düşündük, bilirsin" ve falan filan. Ben de dedim ki, "Beni yalnız bırak lan, ben yaşlı bir adamım."

Ford sözlerini şöyle sürdürmüş:

Beni yalnız bırakın, ben attan inen yaşlı bir adamım ve böyle görünmesini istiyorum!

Ford'un Kader Kadranı'nda Indy'yi canlandırırken yaşlanmış görünmeye istekli olmasına rağmen, Yıldız Savaşları (Star Wars) yıldızı kısa süre önce filmde yaşlandırma teknolojisinin kullanılmasını savunmuştu.

Film geçen ay Cannes Film Festivali'nde prömiyerini yaparken Ford, "Bunun benim yüzüm olduğunu biliyorum" demişti.

Bu bir çeşit Photoshop büyüsü değil. 35 yıl önce böyle görünüyordum. Çünkü Lucasfilm bunca yıl boyunca birlikte yaptığımız filmlerin her karesine sahip. Bu süreç, bu kütüphanenin bilimsel madenciliği, iyi [kullanıldı]... Bu, bir hikayeyle desteklenmediği sürece sadece bir aldatmacadır ve eğer dürüst değilse, gerçek değilse, çok göze batar... Yani duygusal olarak gerçek değilse. Bu yüzden çok maharetli kullanıldığını düşünüyorum.

Indiana Jones ve Kader Kadranı, 30 Haziran'da sinemalarda gösterime girecek.


Sharon Stone felçten sonra Hollywood'un kendisine sırt çevirdiğini söyledi: "20 yıldır yokum"

Stone bu hafta The Hollywood Reporter'ın etkinliğine katıldı (AFP)
Stone bu hafta The Hollywood Reporter'ın etkinliğine katıldı (AFP)
TT

Sharon Stone felçten sonra Hollywood'un kendisine sırt çevirdiğini söyledi: "20 yıldır yokum"

Stone bu hafta The Hollywood Reporter'ın etkinliğine katıldı (AFP)
Stone bu hafta The Hollywood Reporter'ın etkinliğine katıldı (AFP)

Sharon Stone, felç geçirdikten sonra Hollywood'un kendisinden vazgeçtiğini öne sürdü.

Temel İçgüdü'nün (Basic Instinct) yıldızı, 9 gün süren beyin kanaması yüzünden 2001'de hastaneye kaldırılmıştı.

Bu tıbbi olay yüzünden oyunculuğa iki yıl ara vermek zorunda kalmıştı. 31 Mayıs Çarşamba günü The Hollywood Reporter'ın Raising Our Voices (Sesimizi Yükseltmek) adlı etkinliğine katılan Stone, kendisi sağlığına kavuşsa da kariyerinin hiç iyileşmediğini söyledi.

65 yaşındaki oyuncu, "7 yıl boyunca tedavi gördüm ve o zamandan beri hiç iş bulamadım" dedi.

Bu olay ilk gerçekleştiği zaman hiç kimseye söylemek istemedim çünkü sizinle ilgili bir şey ters giderse dışarıda kalacağınızı bilirsiniz. Bende bir şeyler ters gitti ve 20 yıldır yokum.

Stone şöyle devam etti:

İş almadım. Hayatımın bir noktasında çok büyük bir film yıldızıydım.

Stone felç geçirdikten sonraki yıllarda Kedi Kadın (Catwoman), Lovelace ve The Laundromat gibi filmlerde rol almış olsa da Gerçeğe Çağrı (Total Recall), Hızlı ve Ölü (The Quick and the Dead) ve Casino gibi gişe rekorları kıran filmlerle 80'li ve 90'lı yıllarda geldiği seviyeye tekrar ulaşamadı.

Amerikalı aktris daha önce de felcin kariyeri üzerindeki etkisi hakkında konuşmuş ve 2015'te verdiği bir röportajda beyin kanaması geçirdikten sonra "sahip olduğu her şeyi kaybettiğini" söylemişti.

Stone "Sektördeki yerimi kaybettim" demişti.

Bilirsiniz, en ilgi çekici film yıldızı gibiydim. Sanki yalnızca Prenses Diana hanımla ben o kadar ünlüydük ve o öldü, bense felç geçirdim. Ve biz unutulduk. Siz de benim gibi işinizde en arka sıralara düştüğünüzü görürseniz kendinizi en baştan bulmanız gerekir.

Hayranları, geçen hafta yeşil leopar desenli bikinisiyle bir selfie paylaşan Stone'u överken, 80'lerin seks sembolünü bir "ilham kaynağı" diye nitelendirmişti.


Eski eşlerin savaşında son perde: Brad Pitt'ten Angelina Jolie'ye yeni suçlama

Çiftin 2011'de satın aldığı Miraval Şatosu ve bağı, Fransa'nın güneydoğusundaki Correns köyünde bulunuyor (Reuters)
Çiftin 2011'de satın aldığı Miraval Şatosu ve bağı, Fransa'nın güneydoğusundaki Correns köyünde bulunuyor (Reuters)
TT

Eski eşlerin savaşında son perde: Brad Pitt'ten Angelina Jolie'ye yeni suçlama

Çiftin 2011'de satın aldığı Miraval Şatosu ve bağı, Fransa'nın güneydoğusundaki Correns köyünde bulunuyor (Reuters)
Çiftin 2011'de satın aldığı Miraval Şatosu ve bağı, Fransa'nın güneydoğusundaki Correns köyünde bulunuyor (Reuters)

2019'da boşanan Brad Pitt ve Angelina Jolie'nin mahkemeye de yansıyan anlaşmazlıkları bitmek bilmiyor. Pitt ve BM insan hakları aktivisti eski eşi Jolie, 2016'da yollarını ayırsa da halen mali ilişkilerini ve velayet düzenlemelerini çözmeye çalışıyor. 

Çiftin arasındaki son çekişme, üzüm bağı olan 35 odalı Miraval Şatosu'yla ilgili bir iş anlaşmazlığı olarak başladı. Çift şatoyu ve üzüm bağını 2011'de 60 milyon dolara ortaklaşa satın almış ve üç yıl sonra düğünlerini 1,200 dönümlük bu arazide yapmıştı.

Satışı basın açıklamasından öğrenmiş

Şimdiyse Brad Pitt, eski eşinin ünlü Fransız üzüm bağının yarısını Rus oligarka sattığını "basın açıklamasından öğrendiğini" iddia ediyor. 

Çiftin, Fransa'daki 160 milyon dolarlık Miraval Şatosu işletmesine "karşılıklı ve bağlayıcı taahhütü" vardı. Buna göre her ikisi de diğerinin izni olmadan paylarını satmamayı kabul etmişti. 

Ancak aktörün avukatlarına göre 59 yaşındaki Pitt, eşinin yüzde 50 hissesini "gizlice" sattığını ve yeni iş ortakları olduğunu 2021'de yapılan bir basın açıklamasıyla öğrendi.

Daily Mail'in özel haberine göre alıcı, Hollywood bağlantısını kullanarak itibarını aklamak isteyen milyarder bir oligark tarafından yönetilen Rusya bağlantılı holdingin parçasıydı. 

Los Angeles Yüksek Mahkemesi'nde açılan ve Daily Mail tarafından elde edilen belgede, "Duruşmada da gösterileceği üzere, Jolie'nin eylemleri hukuka aykırıdır, Pitt'e ciddi ve kasıtlı olarak zarar vermiş ve kendisini haksız yere zenginleştirmiştir" ifadeleri kullanıldı.

"Jolie üstüne düşeni yapmadı"

Pitt'in avukatları tarafından hazırlanan evraklar, şarapçılık işinin Pitt'in "tutkusu" olduğunu ve 2013'te saygın şarap üreticisi Marc Perrin'le bir araya gelmesine vesile olduğunu iddia ediyor:

Birlikte, aile tarafından işletilen bir Fransız şarap işletmesi olarak markalaşan ilk üst düzey roze şaraplardan birini yaratacaklardı. Bu strateji başarıya ulaştı. Pitt ve Perrin'in yönetiminde Miraval, milyonlarca dolarlık küresel bir işletme ve dünyanın en saygın roze şarap üreticilerinden biri haline geldi. Ancak Jolie, Pitt'in aile adına gösterdiği çabaları desteklemesine rağmen, Miraval'ın başarısı için gerekli işlerin hiçbirini yapmadı.

Pitt, Jolie'nin hisselerini Yuri Shefler'e satarak, şarap bağlarının Rusya'nın Ukrayna işgaliyle ilişkilendirildiğini ve saygın şarabın itibarını zedelediğini iddia ediyor. 

Jolie ve Pitt'in son kavgası, kısa süre içerisinde çirkin bir çamur atma yarışına dönüştü. 47 yaşındaki Angelina Jolie, Brad Pitt'i 2016'da kendisine ve çocuklarına fiziksel saldırıda bulunmakla suçlamıştı. Jolie, Pitt'in özel jetiyle yaptıkları uçuş sırasında eşinin kendisine ve iki çocuğuna saldırdığını ileri sürmüştü.

Independent Türkçe, Daily Mail, New York Post


Tupac Shakur, Hollywood Bulvarı'nda bir yıldızla onurlandırılacak

AP
AP
TT

Tupac Shakur, Hollywood Bulvarı'nda bir yıldızla onurlandırılacak

AP
AP

Tupac Shakur'un Hollywood Bulvarı'na ölümünden sonra eklenecek yıldızla onurlandırılacağı, kuruluşun 31 Mayıs Çarşamba günü yaptığı açıklamada belirtildi.

Hayatını kaybetmiş rap ikonunun kız kardeşi Sekyiwa "Set" Shakur, 7 Haziran'da onun adına bu onuru kabul edecek.

Shakur, 1996'da Las Vegas'ta bir araçtan yapılan silahlı saldırı sonucu hayatını kaybettiğinde 25 yaşındaydı.

Hollywood Bulvarı yapımcısı Ana Martinez yaptığı açıklamada, "Tupac Shakur bir rapçi, oyuncu, aktivist, şair ve devrimciydi" dedi.

Ölümünün ardından onlarca yıl boyunca zeitgeist'ın parçası olmayı sürdüren bu ikonik sanatçı, gelecek yıllarda da önemli bir kültürel figür olmaya devam edecek.

Martinez, "Los Angeles'ın yetiştirdiği isimlerden biri olarak şüphesiz ki Tupac'ın yıldızı en çok ziyaret edilen yıldızlar listesine eklenecek" diye devam etti.

Geçen ay da belediye meclisinin oybirliğiyle aldığı kararla Kaliforniya'daki bir caddenin bir bölümüne, Ambitionz Az A Ridah'yla tanınan rapçinin adının verileceği duyurulmuştu.

Haberlere göre Shakur'un bir zamanlar yaşadığı Merritt Gölü kıyısındaki MacArthur Bulvarı'nın bir bölümü mevcut adını korurken, aynı zamanda buna ek olarak Tupac Shakur Yolu onursal adını alacak.

Hatıra plaketleri ve değişikliği gösteren tabelaların masraflarını Tupac Shakur Vakfı karşılayacak.

Belediye Meclisi'nin aldığı karara göre caddenin yeniden adlandırılan kısmı halka Shakur'un Oakland'a katkılarını hatırlatacak ve sanat ve kültürü yücelterek toplumsal değişim için bir katalizör görevi görecek.

Geçen yıl rapçi Snoop Dogg, Shakur'la geçirdiği son anları anlatmıştı.

Impaulsive isimli podcast'te Snoop Dogg, Tupac'ın hastanedeki yatağının yanına gittiği anlatmıştı:

İçeri girdiğimde sanki orada değilmiş gibi hissettim ve bayıldım.

Snoop Dogg, Tupac'ın annesiyle yaptığı bir konuşmayı da paylaşmıştı. Annesi ona "yavrusunun" önünde güçlü kalmasını söylemiş.

Ajanslardan da yararlanılmıştır.


83 yaşında baba olmaya hazırlanan Al Pacino, 29 yaşındaki sevgilisinden DNA testi istedi

Usta oyuncunun biri 33 diğer ikisi 22 yaşında olmak üzere üç çocuğu var (AP/Instagram)
Usta oyuncunun biri 33 diğer ikisi 22 yaşında olmak üzere üç çocuğu var (AP/Instagram)
TT

83 yaşında baba olmaya hazırlanan Al Pacino, 29 yaşındaki sevgilisinden DNA testi istedi

Usta oyuncunun biri 33 diğer ikisi 22 yaşında olmak üzere üç çocuğu var (AP/Instagram)
Usta oyuncunun biri 33 diğer ikisi 22 yaşında olmak üzere üç çocuğu var (AP/Instagram)

83 yaşındaki Al Pacino, bu hafta 29 yaşındaki kız arkadaşı Noor Alfallah'ın 8 aylık hamile olduğunu ve bebek beklediklerini açıklayarak dünyayı şoke etmişti. Ancak Pacino ve Alfallah'ın ilişkilerine ve hamileliğe dair yeni iddilar ortaya atıldı.

Pacino'nun "birini hamile bırakabileceğine inanmayı reddettiği" ileri sürülürken, Alfallah'ın hamileliğini sadece iki ay önce öğrenerek doğum öncesi DNA testi talep ettiği belirtildi. Usta oyuncunun ayrıca Noor Alfallah'la ilişkisinin çoktan bittiğine inandığına dair yeni iddialar ortaya atıldı.

Hamileliği 6. ayda öğrenmiş

Pacino ve Alfallah'a yakın bir kaynak, önceki gün Daily Mail'e açıklama yaparak, "birbirlerine çok aşık" çiftin hamilelikten dolayı çok mutlu olduklarını öne sürmüştü. Çifte yakın kaynak ayrıca Alfallah'ın "servet avcısı" olduğu ve yıllardır bebek istediğini söylediği iddialarına da karşı çıkmıştı.

Ancak TMZ, Kadın Kokusu'nun (The Scent Of A Woman) yıldızının, "bir erkeğin bir kadını hamile bırakmasını engelleyen tıbbi sorunlar nedeniyle" çocuğun kendisinden olduğuna inanmadığını yazdı.

Pacino'nun bebeği ancak Alfallah 6 aylık hamileyken öğrendiği ve bu durum karşısında "şoke olduğu" da iddia ediliyor. Ayrıca 29 yaşındaki prodüktörün, bebeğin babasının gerçekten Pacino olduğunu doğrulayan DNA testini yapmayı kabul ettiği de ileri sürülüyor.

Alfallah'a yakın bir kaynak, Hollywood yapımcısının Pacino'yla pandemiden beri görüştüğünü söylemişti (Instagram)
Alfallah'a yakın bir kaynak, Hollywood yapımcısının Pacino'yla pandemiden beri görüştüğünü söylemişti (Instagram)

Çiftin birlikteliği, aktörün "ilişkinin uzun zaman önce bittiğini düşündüğü" haberlerinin yayılmasıyla bir kez daha manşetlere taşınmış oldu.

"Al Pacino kandırıldı"

Showbiz411'e konuşan kaynaklar Pacino'nun Alfallah tarafından "kandırıldığını" iddia etti ve ekledi: 

Al Pacino'nun daha fazla çocuk sahibi olmak istemediğini biliyordu, ilişkileri yok, bu bir karmaşa.

Kaynaklar, sevgilisinin ilk 11 hafta boyunca Pacino'ya hamilelikten bahsetmediğini de iddia etti.

Alfallah'ın, ünlü oyuncunun Beverly D'Angelo'dan olan 22 yaşındaki kızı Olivia'yla iyi arkadaş olduktan sonra Pacino ile yakınlaştığı söyleniyor.

Alfallah, daha önce efsane rock grubu Rolling Stones'un 79 yaşındaki solisti Mick Jagger ve milyarder Nicolas Berggruen'le de aşk yaşamıştı.

Independent Türkçe, Daily Mail, TMZ


ABD'li ünlü aktör Al Pacino 83 yaşında baba oluyor

9 kez Oscar'a aday olan Al Pacino, heykelciği bir kez evine götürdü (Instagram / Reuters)
9 kez Oscar'a aday olan Al Pacino, heykelciği bir kez evine götürdü (Instagram / Reuters)
TT

ABD'li ünlü aktör Al Pacino 83 yaşında baba oluyor

9 kez Oscar'a aday olan Al Pacino, heykelciği bir kez evine götürdü (Instagram / Reuters)
9 kez Oscar'a aday olan Al Pacino, heykelciği bir kez evine götürdü (Instagram / Reuters)

ABD’li Hollywood yıldızı Al Pacino’nun 83 yaşında 4’ncü çocuğa baba olacağı belirtildi.

ABD medyasında yer alan haberlerde ünlü aktörün 29 yaşındaki kız arkadaşı Noor Alfallah’ın 8 aylık hamile olduğu aktarıldı.

Pacino’nun menajeri, haberleri doğrularken doğacak çocuğun cinsiyeti de dahil şu aşamada başka bir detay verilmeyeceğini ifade etti.

Film setinde yapımcı olarak çalışan Alfallah ile geçen sene tanışan Pacino’nun, oyuncu koçu Jan Tarrant’tan 33 yaşında Julie Marie ile oyuncu Beverly D'Angelo'dan 22 yaşlarında Anton ve Olivia adlı ikizlerle birlikte 3 çocuğu bulunuyor.

Al Pacino’nun bazı filmlerde birlikte oynadığı arkadaşı Robert De Niro da yeni doğan 7'inci çocuğuyla ilgili bu ay başında haberlere konu olmuştu.

79 yaşındaki ünlü aktör De Niro’nun, 2015'te "The Intern" adlı filmde tanıştığı Tiffany Chen adlı kız arkadaşından 7'inci kez baba olduğu belirtilmişti.


Selena Gomez, Beyoncé konserinde güvenlik görevlisine bağırdı

AP
AP
TT

Selena Gomez, Beyoncé konserinde güvenlik görevlisine bağırdı

AP
AP

Selena Gomez, 26 Mayıs Cuma gecesi Beyoncé'nin Rönesans turnesinin Paris konserinde bir güvenlik görevlisine bağırırken görüldü.

30 yaşındaki şarkıcı viral videoda, yanında yürüyen bir güvenlik görevlisini azarlarken görülüyor.

Gomez'in öfkesinin nedeni henüz açıklanmadı.

Ancak bazı hayranları, hayranlar Gomez'e yaklaşmaya çalışırken, güvenlik görevlisinin aşırı hararetli davrandığından ve Gomez'in onun davranışlarını sorgulamış olabileceğinden şüpheleniyor.

Güvenlik görevlisinin, Gomez'in ekibinden mi yoksa mekan çalışanlarından mı olduğu bilinmiyor.

Viral videoyu kaydeden seyirci, The Independent'a Gomez'in "gülümsediğini ve etkinlikte hayranlarına gayet arkadaşça davrandığını" söyledi.

Beyoncé'nin Paris gösterisine Gomez'in yanı sıra Kylie Jenner da katıldı.

"Break My Soul" şarkısıyla bilinen sanatçının kızı Blue Ivy, gösteri sırasında "My Power" şarkısı için beklenmedik şekilde sahnede annesine katılarak sürpriz yaptı. Sonrasında da "Black Parade" şarkısı sırasında dansçı grubuna liderlik ederek, karmaşık ayak hareketleriyle dolu teknik koreografiyi sergiledi.

Gomez, bu ay güvenlik çalışanlarını fırçalayan tek ünlü değil.

Geçen hafta Taylor Swift, Philadelphia konserinde kalabalıkta bir olaya karışan hayranını savunmak için "Bad Blood" performansını bölmüştü.

Viral videoda Swift, başlangıçta hayranı için "O iyi" derken duyuluyor.

Daha sonra tekrar duraksamadan önce şarkıyı biraz daha söylüyor. Swift, iki kez daha bağırarak "Hiçbir şey yapmıyordu... hey, dur" diyor.

Martta Gomez, Hailey Bieber'la arasında geçtiği iddia edilen çekişme hakkındaki söylentiler dolaşmaya başladıktan sonraki ilk TikTok gönderisinde, hayranlarından "daha nazik olmalarını ve başkalarının ruh sağlığına dikkat etmelerini" istemişti.

Videonun herhangi bir açıklama metni olmamasına rağmen, Gomez söylentileri yorumlar kısmında yorumlamış ve "yüreğinin sızladığını" belirtmişti.


Tedavisi olmayan hastalığa yakalanan Celine Dion, dünya turnesini iptal etti

AP
AP
TT

Tedavisi olmayan hastalığa yakalanan Celine Dion, dünya turnesini iptal etti

AP
AP

Celine Dion, tedavi edilemez bir nörolojik hastalığa yakalanmasını takiben performans sergileyecek kadar güçlü olmadığını hayranlarına söyledi ve dünya turnesinin kalan konserlerini iptal etti.

Kanadalı şarkıcı, 26 Mayıs Cuma günü hayranlarına, "onları yüz üstü bıraktığı" için "fena halde hayal kırıklığı yaşadığını" söyledi.

The Independent'ın haberine göre, 55 yaşındaki Dion, yaptığı açıklamada, "Gücümü geri kazanmak için gerçekten çok çalışıyorum ancak yüzde 100'e ulaştığınızda bile turne yapmak çok zor olabiliyor" dedi.

Dion şöyle ekledi:

Hepinizi bir kez daha hayal kırıklığına uğrattığım için çok üzgünüm. Konserleri erteleyip durmak size ayıp ve bu kalbimi kırsa da tekrar sahneye çıkmaya gerçekten hazır olana kadar her şeyi iptal etmemiz en iyisi. Pes etmeyeceğimi hepinizin bilmesini istiyorum... ve sizi tekrar görmek için sabırsızlanıyorum!

Dion, bu duyuruyu yapmadan önce geçen yıl aralıkta katı kişi sendromuna yakalandığını açıkladığı ve bunun "günlük hayatımın her yönünü" etkilediğini söylediği bir video yayımlamıştı.

Bu rahatsızlık, "spazmlar" nedeniyle normal aktivitelerini gerçekleştirmesinin yanı sıra Dion'un sahne alma ve şarkı söyleme kabiliyetini de etkiliyor.

Dion, "Ne yazık ki bu spazmlar günlük hayatımın her alanını etkiliyor, bazen yürümekte zorlanmama neden oluyor ve ses tellerimi alıştığım şekilde şarkı söylemek için kullanmama izin vermiyor" demişti.

Dion, iyileşmesini sağlamak için çok çalışan "harika bir doktor ekibi" bulunduğunu söyledi ancak bunun bir "mücadele" olduğunu da itiraf etti.

Bildiğim tek şey şarkı söylemek. Hayatım boyunca yaptığım ve en çok yapmayı sevdiğim şey bu.

Dion'un Courage (Cesaret) Dünya Turnesi'nde sahne alacağı 42 konser kalmıştı ancak biletler, orijinal satış noktası aracılığıyla iade edilecek.

Bilet sahiplerinin iade talep etmek için orijinal satın alma noktalarına başvurmaları öneriliyor.

Bu, 2016'da ölen kocası ve menajeri Rene Angelil'in yokluğunda Dion'un ilk dünya turnesi olacaktı.


Harvard mezunlarına konuşan Tom Hanks: Özgürlüğü benimsemeyenler ülkeye ayak bağı oluyor

Fotoğraf: AA
Fotoğraf: AA
TT

Harvard mezunlarına konuşan Tom Hanks: Özgürlüğü benimsemeyenler ülkeye ayak bağı oluyor

Fotoğraf: AA
Fotoğraf: AA

Harvard Üniversitesi mezunlarına yaptığı açılış konuşmasında Tom Hanks, özgürlüğü benimsemeyip buna kayıtsız kalan ABD'lilerin "daha mükemmel bir birlik yaratılmasına" zarar verdiğini savundu.

25 Mayıs Perşembe günü Oscar ödüllü oyuncu, 9 binden fazla mezunu uğurlamak üzere üniversitenin 372. mezuniyet törenine davet edildi.

Kendisini sahnede karşılayan Harvard Başkanı Lawrence Bacow oyuncudan "Wilson'ın kankası, Buzz'ın dostu, Ryan'ın kurtarıcısı, Amerika'nın babası" diye bahsetti ve Yeni Hayat'taki (Cast Away) rolüne ithafen ona bir voleybol topu hediye etti. Bu filmde Hanks'in karakteri, aklını kaçırmamak için bir voleybol topuyla konuşuyor.

Hanks heyecan verici konuşması sırasında Harvard'ın sloganı olan ve Latince'de hakikat anlamına gelen "veritas" kelimesinin üzerinde durdu.

Ünlü oyuncu, "Bazıları için hakikat artık deneysel değil. Hakikat artık ne veriye, ne sağduyuya, ne de genel görgü kurallarına dayanıyor" dedi.

Hanks, "Doğruyu söylemek artık kamu hizmetinin ölçütü değil" diye belirtti.

Hakikat artık korkularımızın merhemi ya da eylemlerimizin rehberi değil. Artık hakikatin, görüşe ve sıfır toplamlı final oyunlarına göre şekillendirilebileceği düşünülüyor.

Sözlerine devam eden üretken oyuncu, bunun onları bir seçenekle baş başa bıraktığını dile getirdi.

Bu üç tip ABD'liden biri olmaya karar vermek zorunda kalan tüm yetişkinlerin karşısında aynı seçenekler var: Herkes için özgürlük ve hürriyeti benimseyenler; benimsemeyenler; ya da kayıtsız kalanlar.

Daha mükemmel bir birlik, bölünmez bir ulus yaratma işini sadece birincisi yapar. Diğerleri ayak bağı olur.

Sadece lisans öğrencilerinin değil, Harvard'ın mesleki gelişim programları ve sürekli eğitim merkezlerinden mezun olanların da dahil olduğu bir gruba hitap eden Hanks konuşmasının sonlarına doğru bu noktayı vurguladı.

Oyuncu, "Sorumluluk size ait. Bize ait. Çaba göstermek isteğe bağlı. Ama hakikat, hakikat kutsaldır. Değiştirilemez. Cumhuriyetimizin taşına ve temeline kazınmıştır" dedi.

Fahri sanat doktorası alan Hanks, dünyanın en parlak beyinlerinden bazıları ve en başarılı bilim insanlarıyla dolu sahnede kendi akademik ünvanlarının eksikliğiyle alay etti.

Hanks, "Bu adil değil ama lütfen bu gerçek sizi gücendirmesin" dedi.

Dan Brown'ın Da Vinci Şifresi (The Da Vinci Code), Melekler ve Şeytanlar (Angels & Demons) ve Cehennem (Inferno) romanlarından uyarlanan üç filmde canlandırdığı, Harvard'da öğretim üyesi olan kurgusal Robert Langdon karakterine atıfta bulunan Hanks şöyle dedi: 

Şimdi ben en ufak bir çalışma yapmadan, sınıfta hiç vakit geçirmeden, Harvard'ın son sınıf öğrencileriyle, fakültesiyle ya da seçkin mezunlarıyla bir alakam olması için o kütüphaneye bir kez bile girmeden, bunu yapmış birini oynayarak çok iyi bir hayat sürüyorum.

Hanks bir kahkaha tufanı eşliğinde, "Dünyanın düzeni böyle çocuklar" diye espri yaptı.

İncil'deki bir cümleye gönderme yapan aktör "İyilik ve merhamet her gün sizinle olsun" diyerek sözlerini tamamladı.

Hayatınızın boyunca. Yolunuz açık olsun.

Associated Press'ten de yararlanılmıştır.


Tom Hanks'in kırmızı halıdaki öfkeli görüntüsü şaşırttı

Tom Hanks, Forrest Gump ve Philadelphia'yla 1994 ve 95'te arka arkaya iki Oscar kazanmıştı (AFP)
Tom Hanks, Forrest Gump ve Philadelphia'yla 1994 ve 95'te arka arkaya iki Oscar kazanmıştı (AFP)
TT

Tom Hanks'in kırmızı halıdaki öfkeli görüntüsü şaşırttı

Tom Hanks, Forrest Gump ve Philadelphia'yla 1994 ve 95'te arka arkaya iki Oscar kazanmıştı (AFP)
Tom Hanks, Forrest Gump ve Philadelphia'yla 1994 ve 95'te arka arkaya iki Oscar kazanmıştı (AFP)

Ünlü oyuncu Tom Hanks, dün akşam Cannes Film Festivali'nde gösterilen yeni filmi Asteroit Şehir'in (Asteroid City) galasına katıldı. 66 yaşındaki aktör, geceye kendisiyle aynı yaştaki eşi Rita Wilson'la geldi.

Hollywood'un en kibar insanlarından biri olarak tanınan Tom Hanks, Cannes Film Festivali'ne katıldığı sırada nadir görülen bir olay yaşandı.

Hayranlarının her zaman güleryüzlü ve neşeli hallerini görmeye alışık olduğu Hanks ve Wilson, kırmızı halıda yürürken festivaldeki bir görevliyle tartışma yaşadı. 

Hanks, 1980'lerin sonlarından bu yana Hollywood'un en önemli oyuncularından biri olarak kabul ediliyor (AFP)
Hanks, 1980'lerin sonlarından bu yana Hollywood'un en önemli oyuncularından biri olarak kabul ediliyor (AFP)

Hanks festival çalışanını azarlar gibi görünürken, filmde yapımcı ve oyuncu olarak yer alan eşi Wilson da görevliyle tartıştı.

Kimliği bilinmeyen smokinli festival görevlisi, çiftle konuşurken durumu yatıştırmaya çalışıyor gibi görünüyordu. Tom Hanks'se fotoğraf çektirmek üzere kırmızı halıya doğru ilerlemeden önce bir hayli sinirli gözüktü.

Hanks son olarak 2020'de, Mahallede Güzel Bir Gün (A Beautiful Day in the Neighbourhood) filmiyle En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında adaylık kazanmıştı (AFP)
Hanks son olarak 2020'de, Mahallede Güzel Bir Gün (A Beautiful Day in the Neighbourhood) filmiyle En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında adaylık kazanmıştı (AFP)

Tom Hanks, gala için giydiği siyah smokin ve beyaz gömleğinin üzerine taktığı papyonuyla şık bir görüntü çizdi. Eşi Rita Wilson da siyah şık elbisesi ve yere kadar uzanan uzun siyah peleriniyle göz alıcı görünüyordu. Elbise, kırmızı halıdaki spot ışıklarının altında parıldayan gümüş mücevherlerle süslenmişti.

Hanks ve eşi Wilson, filmi izlemek üzere içeri girmeden önce kameralara poz verirken son dereve neşeli görünüyordu ve az önce yaşadıkları tartışmadan eser yok gibiydi.

Wes Anderson yönetmenliğindeki Asteroit Şehir, 1950'lerde Amerika'daki kurgusal bir çöl kasabasında geçiyor. Hikaye, Jason Schwartzman'ın canlandırdığı dul adamın 4 çocuğunu Hanks'in canlandırdığı büyükbabalarını görmeye götürmesini konu alıyor.

Yıldızlarla dolu kadrosuyla Asteroit Şehir, Cannes'da Altın Palmiye için yarışıyor (AFP)
Yıldızlarla dolu kadrosuyla Asteroit Şehir, Cannes'da Altın Palmiye için yarışıyor (AFP)

Filmde Tom Hanks'in yanı sıra Scarlett Johansson, Margot Robbie, Steve Carell, Maya Hawke, Edward Norton, Tilda Swinton, Bryan Cranston ve Sophia Lillis gibi pek çok yıldız isim de yer alıyor.

Independent Türkçe, Daily Mail, News.com.au