Céline Dion yeni albümünü yayınladı

Céline Dion son albümünde yeni beş şarkının yanı sıra bazı eski şarkılarına da yer verdi. (Getty Images)
Céline Dion son albümünde yeni beş şarkının yanı sıra bazı eski şarkılarına da yer verdi. (Getty Images)
TT

Céline Dion yeni albümünü yayınladı

Céline Dion son albümünde yeni beş şarkının yanı sıra bazı eski şarkılarına da yer verdi. (Getty Images)
Céline Dion son albümünde yeni beş şarkının yanı sıra bazı eski şarkılarına da yer verdi. (Getty Images)

Kanadalı şarkıcı Céline Dion, Aralık ayında nadir görülen bir nörolojik rahatsızlıktan muzdarip olduğunu açıklamasından bu yana yeni albümünü yayınladı.
‘Love Again’ adını taşıyan yeni albüm, eski eserlerin yanı sıra beş yeni şarkı da dahil olmak üzere, aynı adlı bir film için yapılan müzikal çalışmaları da içeriyor. Albüm 12 Mayıs'ta, filmin Kanada'da vizyona girmesiyle eş zamanlı olarak yayınlanacak.
Bu albüm, kendi karakterini canlandırdığı ‘Love Again’ filmiyle beyaz perdede yer alan yıldızın, 2019 yılında çıkardığı ‘Carriage’ albümünden bu yana ilk albümü olma özelliğini taşıyor.
Céline Dion açıklamasında şunları söyledi:
“Bu filmi çekerken çok eğlendim. İlk uzun metrajlı filmimde yetenekli oyuncular Priyanka Chopra Jonas ve Sam Heughan ile birlikte görünme ayrıcalığına sahip olmak sonsuza dek değer vereceğim bir hediye. Filmin inanılmaz bir hikayesi olduğunu düşünüyorum ve umarım insanlar filmi ve yeni şarkıları beğenir.”
Céline Dion aralık ayında yayınladığı, yaklaşık beş dakikalık bir videoda, uzun süredir sağlık sorunları yaşadığından bahsederek, Avrupa turnesinin ertelendiğini duygusal bir şekilde duyurmuştu.
Şarku’l Avsat’ın AFP’den aktardığı haberde Céline Dion açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
“Kısa bir süre önce bana çok nadir görülen bir nörolojik hastalık olan Stiff Person Sendromu teşhisi kondu.”
Céline Dion, kasların giderek sertleşmesine neden olan bu hastalık nedeniyle yürüme güçlüğü çekmeye başlarken kendi ifadesiyle bu durum, ses tellerini de istediği gibi kullanmasını engelledi.
Dion'un Avrupa turnesine şubat ayı sonunda Çek Cumhuriyeti'nden devam etmesi planlanıyordu.
Dion, 2020 başlarında Kovid-19 pandemisinden önce turnenin ilk 52 konserini gerçekleştirmiş, ardından sağlık sorunları yaşaması nedeniyle bu turne kapsamında Kuzey Amerika'da vereceği konserleri iptal ettiğini duyurmuştu.Eski ağırsıklet şampiyonu, Mike Tyson hakkında acı konuştu

Deontay Wilder (AP)
Deontay Wilder (AP)
TT

Eski ağırsıklet şampiyonu, Mike Tyson hakkında acı konuştu

Deontay Wilder (AP)
Deontay Wilder (AP)

Deontay Wilder, Mike Tyson'ın Jake Paul'la temmuzda AT&T Stadyumu'nda yapacağı boks maçına ilişkin korkularını dile getirdi.

Eski ağırsıklet şampiyonu Tyson, 27 yaşındaki Paul'la Teksas'ta karşılaştığında 58 yaşında olacak. Tyson en son 2020'deki bir gösteri maçında Roy Jones Jr.'la berabere kalsa da profesyonel olarak en son 2005'te ringe çıkmıştı. Öte yandan YouTube yıldızı Paul'un profesyonel kariyerinde 9 galibiyeti ve 1 yenilgisi var.

Amerikalıların ağırsıklet müsabakası, her biri 2 dakikadan 8 raunt sürecek ve nakavtlara izin verilen resmi onaylı bir profesyonel dövüş olacak. Karşılaşma Netflix'ten canlı yayımlanacak.

Sportsbook Review'a konuşan Wilder, "Bence komisyonun Mike Tyson'a lisans vermesi kötü, çünkü 20 yıldır aktif değil, bu yüzden ona sadece kim olduğu için lisans vermemeliler" dedi. 

İnsanlar böyle inciniyor. Tanrı onu incitmesin. İnsanlar yanlış yerde ve yanlış zamanda darbe alabilir, komaya girenlerin olduğu pek çok örnek var. Bunu yapmak kolay, o bunun için çok yaşlı. Günün sonunda Mike kimsenin umurunda değil. Artıları ve eksileri hakkında konuşabiliriz ama günün sonunda kimsenin umurunda değil. Kimsenin Mike'ı umursadığını sanmıyorum çünkü umursuyor olsalardı dövüşü onaylamazlardı. Testler yaptıklarını falan söyleyebilirler, tamam, ama kötü bir şey olursa sonuçlarına katlanmaya istekli olduğunuz sürece…

Kendisi de eski bir ağırsıklet şampiyonu olan Wilder sözlerine şöyle devam etti:

Gücünü tamamen kaybetmemiş olabilir ama yine de bunu ayarlamanız, dayanıklılığınızın belirli bir seviyede olması gerekiyor, yoksa palyaço gösterisi gibi görünecek. Dürüst olmak gerekirse bunu görmek istemiyorum. Efsanelerimden birinin bir YouTuber'la dövüştüğünü görmek istemiyorum. Eğer [Paul] ringe girip Mike'ı nakavt ederse, bu Mike'ın itibarını zedeleyecektir. Onunla ilgili hatırladığım son şeyin bir Youtuber tarafından nakavt edilmesi olmasını istemiyorum. İnsanlar sizi yaptığınız son şeyle hatırlar.

Wilder en son aralıkta dövüşmüş ve Joseph Parker'a hakem kararıyla yenilmişti. 38 yaşındaki Amerikalı boksör, Parker'a yenildiği Suudi Arabistan'da Zhilei Zhang'le çıkacağı müsabakayla 1 Haziran'da ringlere geri dönecek.

Independent Türkçe