​Arap Koalisyonu Suudi Arabistan’ın Hamis Muşayt şehrinde Husilere ait İHA’yı düşürdü

​Arap Koalisyonu Suudi Arabistan’ın Hamis Muşayt şehrinde Husilere ait İHA’yı düşürdü

Pazar, 25 Ağustos, 2019 - 09:45
Arap Koalisyonu Sözcüsü Albay Turki el-Maliki (Şarku’l Avsat)
Riyad/Şarku’l Avsat

Yemen’deki meşru hükümeti destekleyen Arap Koalisyonu, İran destekli Husi milislerin bu sabah Yemen’in Sana şehrinden Suudi Arabistan’ın Hamis Muşayt şehrindeki sivillere doğru gönderdiği insansız hava aracını (İHA) düşürdüğünü duyurdu.

Arap Koalisyonu Sözcüsü Albay Turki el-Maliki, Koalisyon güçlerinin, İran destekli terörist Husi milisler tarafından bu sabah Sana topraklarından Hamis Muşayt’taki sivillere doğru gönderdiği İHA’yı düşürdüğünü dile getirdi.

Husi milislerin tüm İHA gönderme girişimlerinin başarısızlığa mahkum olduğunu söyleyen el-Maliki, Arap Koalisyonu’nun sivilleri bunlardan korumak için tüm operasyonel prosedürleri uyguladığını vurgulayarak, "Tekrarlanan terör girişimleri, bu terörist milislerin umutsuzluğunu yansıttığı gibi İran ve ajanlarının bölgedeki suçlarını teyit ediyor" dedi.

Maliki, Arap Koalisyonu Ortak Kuvvetler Komutanlığı’nın Yemen'deki sivillerin yanı sıra bölgesel ve uluslararası güvenliği korumak için katı ve caydırıcı önlemler almaya devam edeceğini de sözlerine ekledi.


Editörün Seçimi

Multimedya