Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Bağdat’taki Yeşil Bölge’ye Katyuşa füzesi fırlatıldı: 1 çocuk yaralı

Bağdat’taki Yeşil Bölge’ye Katyuşa füzesi fırlatıldı: 1 çocuk yaralı

Pazar, 5 Temmuz, 2020 - 13:45
Taci Askeri Üssü’nü hedef almak üzere hazırlanan Katyuşa füzesi (Irak Güvenlik Medya Ağı)

Irak Savunma Bakanlığı’na bağlı Güvenlik Medya Ağı, Bağdat'ta bulunan Yeşil Bölge’ye bir Katyuşa füzesi fırlatıldığını açıklayarak, füzenin bir eve isabet etmesi sonucu bir çocuğun yaralandığını bildirdi.

Açıklamada, Bağdat’taki Ali el-Salih bölgesinden Yeşil Bölge’ye fırlatılan Katyuşa füzesinin çevredeki bir eve düşmesi sonucu bir çocuğun yaralandığı bilgisi yer aldı.

Ayrıca, Irak güvenlik güçlerinin, Ümmü’l Azam bölgesinden, Bağdat’ın kuzeyinde ABD askerlerinin konuşlu olduğu Taci Askeri Üssü’nü hedef alan bir diğer füze saldırısını da önlediği ifade edildi.

AFP’ye bilgi veren bir güvenlik yetkilisine göre söz konusu saldırılar, ABD’nin Bağdat Büyükelçiliği’nin C-RAM savunma sistemini test etmesinden bir gün sonra gerçekleşti.

Bu yılın başında ABD’nin Bağdat Büyükelçiliği’ne konuşlandırılan bu sistem, herhangi bir füzeyi bir dakikadan az bir sürede binlerce mermi atarak havada imha ediyor.

ABD'nin Bağdat Büyükelçiliği’ne ek olarak diğer yabancı misyonlar ve hükümet binalarının bulduğu Yeşil Bölge, Ekim 2019’dan bu yana 33’den fazla füze ile hedef alındı.

 


Editörün Seçimi

Multimedya