Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Afganistan'da Samangan istihbarat merkezine saldırının bilançosu belli oldu: 14 ölü

Afganistan'da Samangan istihbarat merkezine saldırının bilançosu belli oldu: 14 ölü

Pazartesi, 13 Temmuz, 2020 - 15:15
Kabil/İHA

Afganistan’ın Samangan ilinde il istihbarat merkezine yönelik gerçekleştirilen saldırıda 11 güvenlik personeli hayatını kaybetti.

Afganistan'ın kuzeyinde bulunan Samangan'da, patlayıcı yüklü bir araç ile il istihbarat merkezine yönelik gerçekleştirilen saldırının bilançosu netleşti. Güvenlik güçleri ile saldırganlar arasında çıkan çatışmanın 3 saldırganın öldürülmesi ile sona erdiği bildirildi. Samangan Valisi Abdul Latif İbrahimi, saldırı sonucu 11 güvenlik personelinin hayatını kaybettiği açıklandı. Ayrıca, 10'u güvenlik personeli olmak üzere aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu toplam 60 kişinin yaralandığı belirtildi. İl istihbarat merkezine yönelik gerçekleştirilen saldırıyı Taliban üstlendi.

Taliban tarafından yapılan açıklamada, "Yerel Saat 11.00'de Samangan merkezinde Kabil yönetiminin istihbarat bürosuna ntihar saldırısı düzenlendi. Bu büro, kuzeyde olup biten cinayetler ve sivil halka yönelik saldırılardan sorumludur" ifadeleri kullanıldı.


Editörün Seçimi

Multimedya