Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Filistin’de koronavirüs kaynaklı 3 ölüm ve 532 yeni vaka kaydedildi

Filistin’de koronavirüs kaynaklı 3 ölüm ve 532 yeni vaka kaydedildi

Cumartesi, 18 Temmuz, 2020 - 17:30
Gazzeli bir hemşire vatandaşın ateşini ölçerken (Reuters)

Filistin Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle 3 kişinin ölmesiyle ülkede toplam ölenlerin sayısının 58’e yükseldiğini duyurdu.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, vefat edenlerden ikisinin el Halil’den diğerinin ise Doğu Kudüs’ten olduğu bildirildi.

Bakanlık 532 kişide vaka görülmesiyle ülkedeki toplam vaka sayısının 7 bin 779’a ulaştığını, 204 kişinin ise iyileşmesiyle virüsten kurtulanların toplam sayısının bin 770 olduğu aktarıldı.

Hamas’ın kontrolü altında olan Gazze Şeridi’ndeki sağlık ve içişleri bakanlığı yetkilileri, koronavirüsün kalabalık yerleşim yerlerinde tespiti için ortak bir tatbikat yaptı.

Gazze’deki İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, tatbikatın virüs vakalarıyla nasıl başa çıkılacağı ve sokağa çıkma yasağı durumunda yaşanabilecek şeyleri içerdiğini bildirildi.


Editörün Seçimi

Multimedya