Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan Enformasyon Bakanlığı Hac Sanal Basın Ofisi’ni kurdu

Suudi Arabistan Enformasyon Bakanlığı Hac Sanal Basın Ofisi’ni kurdu

Cumartesi, 25 Temmuz, 2020 - 19:45

Suudi Arabistan Enformasyon Bakanlığı, bu yılki Hac mevsimini takip edecek tüm yerel ve uluslararası medyanın gereksinimlerini karşılamak üzere Hac Sanal Basın Ofisi’nin kurulduğunu açıkladı.

Söz konusu platform, gazetecilerin önemli dosyalar ve materyalleri almasına, yorumlara ulaşmasına ve doğrudan basın toplantılarına katılmasına izin verecek.

Yerel ve uluslararası gazeteciler, Arapça ve İngilizce olarak hizmet verecek Hac Sanal Basın Ofisi aracılığıyla medya kuruluşları için tasarlanmış yüksek kaliteli görüntüler ve videoları elde etmek gibi özel hizmetlere erişirken, halk da daha geniş kitlelere yönelik medya içeriklerine ulaşabilecek.

Enformasyon Bakanlığı’na bağlı İletişim Merkezi’nin veritabanına kayıtlı 2 bin 500’den fazla uluslararası gazeteciyle birlikte yüzlerce Suudi gazeteci de, Hac Sanal Basın Ofisi’nin hizmetlerinden yararlanmak üzere e-mail ile isimlerini kaydettirecek.

Bu dijital hizmetlere şu bağlantıdan ulaşılabilir; https://hajj.media.gov.sa/


 


Editörün Seçimi

Multimedya