Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Japonya hükümetinde Kovid-19 paniği

Japonya hükümetinde Kovid-19 paniği

Çarşamba, 29 Temmuz, 2020 - 06:30

Japonya Savunma Bakanı Taro Kono'nun korumasının Kovid-19'a yakalandığı açıklandı. Kono'ya uygulanan ilk test ise negatif sonuç verdi.

Son günlerde rekor sayılara ulaşan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları nedeniyle endişe yaşanan Japonya'da salgın paniği hükümete sıçradı.

Japonya Savunma Bakanı Taro Kono'nun koruması olarak görev yapan bir polisin Kovid-19'a yakalandığı ortaya çıktı. Tokyo polis departmanından edinilen bilgilere göre, dün sabah erken saatlerde yüksek ateş belirtisi gösteren koruma polisine Polimeraz Zincir Reaksiyonu (PCR) testi uygulandı. Test sonucu pozitif çıkan personelin virüsü nasıl kaptığının ise bilinmediği belirtildi.


Bakana da test yapıldı

Olayın ardından Japonya Savunma Bakanı Kono'ya da ivedilikle PCR testi uygulandığı bildirilirken, sonucun negatif olduğu kaydedildi. Kono ile birlikte çalışan diğer üç kişinin de virüs taşımadığını doğrulayan yetkililer, Kono'nun bugün itibariyle normal gündelik işlerine devam edeceğini ifade etti.


Vaka sayısı zirve yaptı

Son günlerde artışa geçen Kovid-19 vakaları nedeniyle ikinci dalga endişesi yaşanan Japonya'da dün şimdiye kadarki en yüksek günlük sayı olan 982 vaka doğrulanmış, ülke genelindeki toplam vaka sayısı 32 bin 957'ye ulaşmıştı. Virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının ise bin 15'e yükseldiği belirtilmişti.


Editörün Seçimi

Multimedya