Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

İran’da koronavirüs vaka sayısı 317 bini aştı

İran’da koronavirüs vaka sayısı 317 bini aştı

Çarşamba, 5 Ağustos, 2020 - 14:30
Tahran caddelerinden birinde (EPA)

İran Sağlık Bakanlığı, son 24 saat içerisinde 2 bin 697 yeni koronavirüs vakasının görülmesiyle ülkedeki vaka sayısının 317 bini aştığını duyurdu.

İran Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Sima Sadat Lari, 185 kişinin vefat etmesiyle ülkedeki ölenlerin toplam sayısının 17 bin 802 olduğunu söyledi. Vakalardan 4 bin 129’unun durumu ise kritik.

İran, Mayıs ayı ortalarında vaka sayısında görülen ilk düşüşün ardından salgının yayılmasını önlemek için aldığı tedbirleri hafifletirken ekonomik faaliyetleri yeniden başlattı. Uzmanlar atılan bu hızlı adımın daha sonra vaka sayısında önemli bir artışa neden olduğunu düşünüyorlar.

Sağlık Bakanlığı, hükümet tarafından alınan önlemlerin gevşetilmesinin, vatandaşların hastalığı ciddiye almayı bırakmasına neden olduğunu ve bunun sonucunda ölüm ve vaka sayısında önemli bir artış yaşandığını bildirdi.


Editörün Seçimi

Multimedya