Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

İranlı muhalifler, Tahran yakınlarındaki gizli askeri bölgeyi ortaya çıkardı

İranlı muhalifler, Tahran yakınlarındaki gizli askeri bölgeyi ortaya çıkardı

Cumartesi, 17 Ekim, 2020 - 12:45
İUDK Müdür Yardımcısı Alirıza Caferzade (İUDK)

Sürgündeki İranlı muhalif bir grup dün, başkent Tahran yakınlarında gizli bir askeri site olduğunu duyurdu. Yapılan açıklamada,  tesisin, 2015'ten beri ülkenin nükleer programını geliştirmek için bir test merkezi olduğu kaydedildi.

Washington’da bulunan İran Ulusal Direniş Konseyi (İUDK) internet sitesinde yer alan basın açıklamasında, “İran rejiminin nükleer programını silahlandırmaya devam etmek için yeni bir merkez inşa edildi” ifadeleri kullanıldı.

İran'da yasaklanan bu grup, Tahran'ın "terörist" olarak sınıflandırdığı ve rejime karşı çıkan Halkın Mücahidleri Örgütü’nün siyasi cephesidir.

Washington’daki İUDK Müdür Yardımcısı Alirıza Caferzade konuyla ilgili yaptığı açıklamada, tesisin bölgede bulunan insanların hareketlerini ve kimliklerini gizlice saklayacak “yeterli gizlilikte” olduğunu söyledi.


Editörün Seçimi

Multimedya