Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

İngiliz savaş gemisi Umman Denizi’nde 450 kilogram metamfetamine el koydu

İngiliz savaş gemisi Umman Denizi’nde 450 kilogram metamfetamine el koydu

Çarşamba, 21 Ekim, 2020 - 17:30
İngiltere Kraliyet Donanması 450 kilogram metamfetamine el koydu (AP)

İngiltere Kraliyet Donanması, Umman Denizi’nde devriye gezen İngiliz HMS Montrose isimli savaş gemisinin, türünün en büyüğü olan uyuşturucuyla mücadele operasyonu kapsamında 18 milyon sterlin değerinde 450 kilo metamfetamin ele geçirildiğini açıkladı.

Birleşik Deniz Kuvvetleri Komutanlığı (CMF), İngiltere Kraliyet Donanması’na bağlı HMS Montrose savaş gemisinde görevli mürettebatın, uyuşturucuyla mücadele operasyonu sırasında ‘şüpheli bir gemide’ uyuşturucu ele geçirmeyi başardığını bildirdi.

Açıklamaya göre, uyuşturucular gemide iyi bir şekilde gizlenmişti ve denizde şüpheli gemileri durdurmak ve gemiye binmek, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tehdidi nedeniyle daha zor hale gelen yetenekli bir operasyon gerekiyordu.

Ortadoğu’da uluslararası sularda gezen Birleşik Deniz Kuvvetleri, ABD, Türkiye, Pakistan ve Avrupa ülkelerine ait onlarca gemiyi içeriyor.


Editörün Seçimi

Multimedya