Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

İran, ABD seçimlerine müdahale ettiği iddialarını reddetti

İran, ABD seçimlerine müdahale ettiği iddialarını reddetti

Perşembe, 22 Ekim, 2020 - 12:45
DNI Direktörü John Ratcliffe (AP)

İran'ın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Misyonu Sözcüsü Alirıza Miryusufi, ülkesinin “ABD’nin aksine diğer ülkelerin seçimlerine karışmadığını” söyledi.

ABD Ulusal İstihbarat Direktörü (DNI) John Ratcliffe dün Rusya ve İran'ın ABD'de 3 Kasım'da yapılacak başkanlık seçimlerine müdahale etmeye çalıştığını bildirdi.

Miryusufi konuyla ilgili Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Dünya, ABD'nin seçimlerinin sonucunu en üst düzeyde sorgulamaya yönelik çaresiz çabalarına tanık oluyor. Bu iddialar, ABD seçimlerini güvence altına alacak seçmenlerin güvenini sarsacak bir senaryodan başka bir şey değil” ifadelerini kullandı.

IRNA haber ajansına göre Miryusufi, İran’ın ABD seçimlerine müdahale etmede bir çıkarı olmadığını söyledi.

Sözcü bu durumun ABD’lilerin diğer ülkeleri seçimlere müdahale etmekle suçladığı ilk olay olmadığını vurgulayarak, ABD Başkanı Donald Trump’ın sürekli olarak seçimlerin hileli olduğunu iddia ettiğini bildirdi.


Editörün Seçimi

Multimedya