Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Fas’ın Tetouan kenti karantinada

Fas’ın Tetouan kenti karantinada

Perşembe, 22 Ekim, 2020 - 13:45
Fas’ta karantina sonrası dönemde koronavirüs vakalarında ciddi bir artış gözlemlendi (AP)

Fas’ın Tetouan kentinde son 24 saatte koronavirüs vakasının oldukça yüksek açıklanmasının ardından kent genelinde kısmı karantina ilan edildi.

Fas'ın kuzeyinde bulunan Tetouan kentindeki koronavirüs vakalarında artış görüldü. Yerel yetkililerin yaptığı açıklamada, son 24 saat içinde Fas’ın Tangier-Tetouan-Al Hoceima bölgesinde 202 yeni koronavirüs vak'ası kaydedilirken, yalnızca Tetouan kentinde 71 vakan görülmesi dikkat çekti. Vaka sayılarının açıklanmasının ardından kentte var olan koronavirüs tedbirlerinin artırılması kararı verildi.

Dün akşamdan itibaren başlayan kısmı karantina kapsamında kentte sokak çıkma yasağı yerel saatle 22:00 - 05:00 arasında uygulanacak. Kafeler, restoranlar, mağazalar ve büyük alışveriş merkezleri kapalı olacak. Kuaför ve spor salonlarının kapasitesinin sınırlandırılmasıyla beraber, toplanmalar yasaklandı. Kentin giriş ve çıkışlar polis tarafından kontrol edilecek. Kentte koronavirüs denetimleri için yüzlerce polis görevlendirildi. Buna paralel olarak yerel yetkilikler, koronavirüsü ile ilgili farkındalığı artırmak için bilinçlendirme kampanyalarını yoğunlaştırılacak.

Ülkede toplam koronavirüs vaka sayısı 182 bin 580’e yükselirken, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 3 bin 79 olarak açıklandı.


Editörün Seçimi

Multimedya