Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Son münazara: Trump’ın başkanlık yarışı için son fırsat

Son münazara: Trump’ın başkanlık yarışı için son fırsat

Perşembe, 22 Ekim, 2020 - 13:45
ABD Başkanı Donald Trump (AFP)

ABD Başkanı Donald Trump’ın Demokrat rakibi Joe Biden ile yapacağı münazara, 3 Kasım’da yapılması planlanan başkanlık seçimleri öncesi halkın kendisini yeniden Başkan seçmeye ikna edecek argümanları sunmak için Cumhuriyetçi aday için son bir fırsat olarak görülüyor.

Televizyon ekranlarında yayınlanacak olan tartışma, Trump'ın yarışın seyrini değiştirmesi gereken bir zamanda geliyor. Bazı eyaletlerde rekabet çok daha yoğun olsa da Biden, ülke çapındaki anketlerde yarışı önde götürüyor.

Trump ile Biden arasındaki ilk tartışmayı en az 73 milyon kişi izledi. Geçtiğimiz günlerde ise Trump’a koronavirüs teşhisinin konulması nedeniyle ikinci münazara başka bir tarihe ertelenmişti.

Hastalık, Trump'ı bir haftadan fazla bir süredir seçim kampanyasının dışında tuttu ve bu durum onu şimdilerde bir günde iki seçim konferansı düzenlemesine neden oldu.


Editörün Seçimi

Multimedya