Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Trump’ın seçim sonuçlarına itiraz için açtığı üç dava reddedildi

Trump’ın seçim sonuçlarına itiraz için açtığı üç dava reddedildi

Cuma, 20 Kasım, 2020 - 12:30
ABD Başkanı Donald Trump (AP)

ABD Başkanı Donald Trump ve seçim kampanyası ekibi, 46. Başkan olarak seçilen Joe Biden’ın göreve gelmesini engelleme çabaları kapsamında açtığı üç davayı kaybetti.

Georgia eyaletinde Trump tarafından atanan bir yargıç, muhafazakar bir avukat olan Lin Wood’un Biden’ın eyaletteki zaferini belgelemeyi durdurma talebini reddetti.

Pensilvanya’daki bir yargıç da, Trump’ın seçim kampanyası ekibinin, Philadelphia yakınlarında yer alan Bucks County’deki yaklaşık 2 bin 200 oy pusulasını ‘suistimal iddiası’ nedeniyle geçersiz kılma yönünde açtığı davayı reddetti.

Yargıç, itiraz edilen oy pusulalarında herhangi bir dolandırıcılık, suistimal veya usulsüzlük olduğuna dair kanıt bulunmadığını söyledi.

Üçüncü olarak Arizona’dan bir yargıç ise, Arizona yetkililerinin Biden’ın eyaletteki zaferini tasdik etmesini engellemeye yönelik Cumhuriyetçi destekli bir davayı reddetti.

Yargıç talebi neden reddettiğini açıklamadı, ancak yakında daha ayrıntılı bir açıklama yapacağını bildirdi.

Reuters’a konuşan üç kaynağa göre, Trump’ın güç politikası, Cumhuriyetçi milletvekillerini Biden’ın kazandığı önemli eyaletlere onun adına müdahale etmeye ikna etmeye odaklanıyor.


Editörün Seçimi

Multimedya