Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Erdoğan: Avrupa’da ambulans bulamadığı için evde vefat eden nice vatandaşlarımız olduğunu biliyoruz

Erdoğan: Avrupa’da ambulans bulamadığı için evde vefat eden nice vatandaşlarımız olduğunu biliyoruz

Pazar, 11 Nisan, 2021 - 15:00
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan (AFP)

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını konusunda Türkiye’nin mücadelesinin takdir edildiğini söyledi ve “Avrupa’da ambulans bulamadığı için evde vefat eden nice vatandaşlarımız olduğunu biliyoruz” dedi. Erdoğan, Türkiye bu ve bunun gibi manzaraların yaşanmadığı görüşünü dile getirdi.

Erdoğan, Dolmabahçe Ofisi'nde Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Kadın Kolları ve Gençlik Kolları MKYK üyelerini kabul etti. Burada bir konuşma yapan Erdoğan, “Avrupa’da günlerce test sırası bekleyen, ilaca erişemeyen, Ambulans bulamadığı için vefat eden nice vatandaşlarımız olduğunu biliyoruz. Türkiye olarak ne sınırlarımız içinde ne de elimizin uzanabildiği bölgelerde böyle manzaraların yaşanmasına müsaade etmedik” şeklinde konuştu.


"100 bini aşkın vatandaşımız Türkiye'ye getirildi"

Erdoğan, Kovid-19 ile ilgili olarak şunları kaydetti:

"Temizlik, maske ve mesafe kurallarına riayet ederek inşallah bu hastalığın üstesinden hep birlikte geleceğiz. Koronavirüs salgını sebebiyle yaşadığımız zorlukların özellikle ülkemiz ve milletimiz için yeni müjdelere kapı aralayacağına inanıyoruz. Allah'ın izni ve inayetiyle Türkiye bu salgın sürecinden çok daha güçlenerek çıkacaktır. Milletin sıkıntısını siyasi ikbal kapısı olan gören muhterislere aldırmadan, tedbirlere sarılıp, takdire teslim olarak, salgınla mücadelemize devam edeceğiz. Milletin sıkıntısını siyasi ikbal kapısı olan gören muhterislere aldırmadan, tedbirlere sarılıp, takdire teslim olarak, salgınla mücadelemize devam edeceğiz. Krizin başından bu yana 142 ülkeden 100 bini aşkın vatandaşımızı Türkiye'ye getirdik. Bugüne kadar 157 ülke ve 12 uluslararası kuruluşa yardım göndererek Türkiye'nin ve Türk milletinin alicenaplığını tüm dünyaya gösterdik."


"Şahsıma ve Müslümanlara saldırarak..."

Cumhurbaşkanı, ayrıca "Dış politikada başarısızlığa uğrayan, içeride sıkışan, kişisel rekabetlerini bulundukları makamların önüne geçiren siyasetçiler bu kifayetsizliklerini şahsıma ve Müslümanlara saldırarak kamufle etme çabasındadır" dedi.


CHP'ye eleştiriler

Erdoğan, CHP'ye yönelik eleştirilerini dile getirirken "Bugün CHP, kime ne duymak istiyorsa onu söyleyen, seviyesizliği, değersizliği, lümpenliği siyasetin merkezi haline yerleştirmiş bir yapıya dönüşmüştür" diye konuştu ve şunları söyledi:

Güya bize muhalefet yapmak adına Türkiye Cumhuriyeti Devleti kimliğine sahip olduğu halde gavurun kılıcını sallayarak üzerimize gelenleri gördükçe de üzülüyoruz.

 
Independent Türkçe


Editörün Seçimi

Multimedya