Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

KİK Husi milislerin Suudi Arabistan’a SİHA ve balistik füze ile saldırı girişimlerini kınadı

KİK Husi milislerin Suudi Arabistan’a SİHA ve balistik füze ile saldırı girişimlerini kınadı

Pazartesi, 3 Mayıs, 2021 - 16:30
KİK Genel Sekreteri Dr. Nayef el- Hacraf (Şarku’l Avsat)

Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) Genel Sekreteri Dr. Nayef el- Hacraf, terörist Husi milislerin Suudi Arabistan’ın güneyindeki sivilleri ve sivil nesneleri silahlı insansız hava araçları (SİHA) ve balistik füzeler ile hedef alma girişimlerini kınadı.

Husi milislerin terör saldırılarına devam etmesinin, uluslararası topluma açıkça meydan okumaları ve tüm uluslararası yasa ile normlara aldırış etmediklerinin bir göstergesi olduğunu söyleyen Dr. Hacraf, uluslararası toplumu sorumluluklarını üstlenmeye, hayati ve sivil tesisleri hedef alan bu sistematik terör eylemleri durdurmak için Husi milislere karşı kararlı bir tutum almaya çağırdı.

Dr. Hacraf, Suudi Arabistan Kraliyet Hava Savunma Kuvvetleri ve Arap Koalisyonu’nun, terörist Husi milisler tarafından gerçekleştirilen tüm saldırılara karşı koymadaki başarılarına övgüde bulundu.

KİK Genel Sekreteri, topraklarını savunmak, güvenliği ve vatandaşlarının güvenliğini korumak için aldığı tüm önlemlerde Suudi Arabistan’a verdikleri desteği de ifade etti. 


Editörün Seçimi

Multimedya