Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

BAE, 12-15 yaş grubuna Pfizer aşısını uygulamaya başladı

BAE, 12-15 yaş grubuna Pfizer aşısını uygulamaya başladı

Çarşamba, 2 Haziran, 2021 - 07:45
Bir genç Dubai’de Pfizer aşısı oluyor (Twitter)

Dubai Hükümeti Medya Ofisi Salı günü Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, ülkenin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınını önlemek için 12-15 yaş grubuna Pfizer-BionTech aşısı yapmaya başladığını belirtti.

Açıklamanın devamında ise Dubai Sağlık Otoritesi (DHA) tarafından toplumu korumak ve salgınla mücadele kapsamında aşı kampanyalarının genişletilerek 12 yaş ve üzerindeki gençlerin Pfizer-BionTech ile aşılanmasına devam edildiği bildirildi.

Reuters Haber Ajansı’nın Kovid-19 ile ilgili yayınladığı istatistik, BAE'nin, nüfusunun yaklaşık üçte ikisinin iki doz Pfizer-BionTech, Sinopharm, AstraZeneca veya Sputnik-V aldığını ve en yüksek aşılama oranına sahip ülkelerden biri olduğunu gösteriyor.

‌BAE Sağlık ve Toplum Koruma Bakanlığı, son 24 saatte 4 kişinin daha salgın nedeniyle hayatını kaybettiğini, ülkedeki toplam ölü sayısının ise bin 684 olduğunu belirtti.

BAE resmi haber ajansı WAM, son 24 saatte 1 bin 968 yeni vaka kaydedildiğini, toplam kayıtlı vaka sayısının ise 804 bin 572 olduğunu açıkladı.

Bakanlık, son 24 saatte bin 954 kişinin iyileştiğini, iyileşenlerin toplamının ise 552 bin 479 olduğunu belirtti.

BAE Sağlık ve Toplum Koruma Bakanlığı ayrıca, en iyi ve en yeni tıbbi teknikler kullanılarak toplumun çeşitli kesimlerinde 215 bin kişiye test yapıldığını açıkladı.


Editörün Seçimi

Multimedya