Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

ABD Dışişleri Bakanlığı: Irak’taki saldırılarda ağır kayıplar yaşanmadı

ABD Dışişleri Bakanlığı: Irak’taki saldırılarda ağır kayıplar yaşanmadı

Cuma, 11 Haziran, 2021 - 11:00
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price (AFP)

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, dün (Perşembe) günü yaptığı açıklamada Bağdat’taki füze saldırılarında ABD personelinin yaralanmadığını ve üslerde büyük bir zarar yaşanmadığını belirtti.

Reuters’e göre Sözcü Price, üslere yapılan füze saldırıların neden olduğu dumanlardan az kişinin zehirlendiğini ve kişilerin tedavi edildiklerini açıkladı.

Irak ordusunun dün yaptığı açıklamaya göre Çarşamba günü, biri düşürülen 3 Silahlı insansız hava aracı (SİHA) ile ABD askeri personelinin kaldığı Bağdat Uluslararası Havalimanı hedef alındı.

Irak Güvenlik Medya Birimi, DEAŞ ile mücadele eden ABD askerlerinin ve uluslararası koalisyonun bulunduğu havalimanına ve bir Irak üssüne yapılan saldırılarda kullanılan bir SİHA’nın düşürüldüğünü, iki SİHA’nın durumunun ise şimdilik belli olmadığını belirtti.

Havalimanına yapılan saldırı ile ülkede SİHA ile yapılan saldırı sayısı 4 oldu.


İlgili HaberlerEditörün Seçimi

Multimedya