Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Kral Selman: İslami iş birliği bu yılki Haccın başarısına katkı sağladı

Kral Selman: İslami iş birliği bu yılki Haccın başarısına katkı sağladı

Çarşamba, 21 Temmuz, 2021 - 07:45
Suudi Arabistan Kralı Selman bayram vesilesiyle yaptığı konuşmada (SPA)

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, İslami işbirliği ve kardeş ülkelerin dayanışmasının bu yılki Haccın başarısına yol açtığını belirtti.

Kral Selman, Hacılar, vatandaşlar ve ülkede yaşayanların yanı sıra tüm dünyadaki Müslümanların Kurban Bayramı’nı kutladı.

Bu yıl Hac ibadetini gerçekleştiren herkesin Haccını Allah’ın kabul etmesi için dua ettiğini ifade eden Kral Selman, hepsinin ailelerine güvenli ve mutlu bir şekilde dönmelerini dilediğini de belirtti.

Kral Selman bayram vesilesiyle yaptığı konuşmada, Suudi Arabistan’ın çabalarının, koronavirüsün yaşamın tüm yönleri üzerindeki etkisini sınırlamada büyük ölçüde başarılı olduğunu vurguladı.

Vatandaşlara ve sakinlere 22 milyondan fazla aşı yaparak, toplum bağışıklığını artırma başarısını gösterdiklerine dikkat çeken Kral Selman, “Bu da Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi’nin operasyonel kapasitesini artırmaya ve ziyaretçilerinin güvenli ve sağlıklı bir ortamda ibadetlerini yapmalarına katkıda bulundu” ifadelerini kullandı.

Kral Selman, Suudi Arabistan’ın Hac için uluslararası sağlık standartlarına uygun bir dizi organizasyonel ve önleyici tedbir aldığını vurguladı.

İslami işbirliğinin ve kardeş ülkelerin dayanışmasının Haccın başarısına yol açtığını belirten Kral Selman, Suudi Arabistan’ın bu yılki Hac döneminde aldığı önlemleri destekleyen ve değer veren dini kuruluşların, Hacıların korunmasına ve salgının yayılmasının önlenmesine katkıda bulunmak için bir araya geldiğini belirtti.

Suudi Arabistan’ın, Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi ile bunların ziyaretçilerine hizmet etme şerefinin yanında, Hac ile Umre mevsimlerini başarıyla yönetmeleri nedeniyle hamd ederek, Hacıların güvenliğini sağlamak için görevlendirilen personel ve gönüllülere teşekkür etti.

Kral Selman, Twitter hesabından paylaştığı bayram mesajında ise, kendilerini Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi’ye hizmetle şereflendiren Yüce Allah’a hamdederek, “Mübarek Kurban Bayramı’nın gelişiyle birlikte Allah’a biz ve dünyadan tüm kötülükleri kaldırması için dua ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

 


Editörün Seçimi

Multimedya