Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Kraliyet kaynaklarına göre Prens Charles, Harry'nin kızı Lillibet'i görmeyi ‘çok istiyor’

Kraliyet kaynaklarına göre Prens Charles, Harry'nin kızı Lillibet'i görmeyi ‘çok istiyor’

Cuma, 17 Eylül, 2021 - 10:00
Prens Charles ve oğlu Harry. (Arşiv - AFP)

İngiltere Prensi Charles'ın oğlu Prens Harry'nin yeni doğan kızı Lillibet Diana'yı görmeyi çok istediğini söyledi.

İngiliz Express Gazetesindeki habere göre İngiliz Kraliyet uzmanı Nick Bullen, Kraliyet Ailesi'ndeki gerilimlerin Prens Charles'ı inanılmaz derecede üzdüğünü ve kendisinin en küçük torunuyla tanışmak için ‘çok istekli’ olduğunu söyledi.

Bullen açıklamasında “Prens Charles, ailesinin yeniden bir araya gelmesini ve herkesin birbiriyle görüşmesini istiyor. Prens’in üzüntüsünü bu giderebilir” dedi.

Bullen ailenin bir araye gelme ihtimali ile ilgili de değerlendirmelerde bulundu. Bunun gerçekleşmesi için en yakın fırsatın gelecek yılın temmuz ayı başlarında gerçekleşecek olan Kraliçe II. Elizabeth'in saltanatının 70’inci platin yıl dönümü olduğuna dikkat çekti. Daha yakın zamanda bir araya gelme ihtimali olmadığını belirtti.

Kraliyet uzmanı sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kraliçe'nin platin yıl dönümünün ailenin bir araya gelmesi için mükemmel bir fırsat olacağını düşünüyorum. Harry, eşi Meghan ve iki çocuğu bu etkinliğe katılırsa Prens Charles herkesten destek görmüş olacak. Bu vesileyle Kraliçe'yi mutlu etmek için herkes iyi şeyler yapacaktır.”

Bi diğer Kraliyet kaynağı da yaklaşık iki ay önce yaptığı açıklamada, Kraliçe Elizabeth'in Harry ve eşini platin jübile törenine katılmaya davet ettiğini ve bunun son dönemde Kraliyet ile ilişkileri gerginleşen torununa zeytin dalı uzatma anlamına geldiğini aktarmıştı. Kaynak ayrıca Kraliçe'nin de Harry ve ailesini görmeyi dört gözle beklediğini bildirmişti.

Kaynağa göre Harry ve Meghan'ın katılacağı ve Buckingham Sarayı'ndan başlayan geçit töreninde genellikle bin 400'den fazla geçit töreni askeri, 400 müzisyen ve 200’ün üzerinde atlı görevli yer alacak.

Ancak çiftin, Kraliyet Hava Kuvvetleri geçit törenini izlemek için Kraliçe ve diğer üst düzey Kraliyet üyleriyle birlikte sarayın balkonunda yer alıp almayacağı bilinmiyor.

Kaynak konuta dair şunları aktardı:

“Balkonda kimin duracağı törenden kısa bir süre önce kararlaştırılacak. Ancak balkonda bulunması gereken aile fertlerinin sayısında bir sınırlama var. Kraliyet görevlerine katkıda bulunan, çalışan aile bireylerinin bu konuda önceliği olacağına inanıyorum.”

Prens Harry ve eşi Meghan Markle iki hafta önce, Kraliyet personlerini cüretkarlığı ile hayret içinde bırakan bir adımla Kraliçe Elizabeth ile görüşmek istemişlerdi.

İngiliz The Sun gazetesindeki habere göre Harry ve Meghan, Kraliçe'yi 4 Haziran'da doğan kızları Lillibit Diana ile birlikte görmek istiyorlar.

Ancak kaynak, görüşmenin henüz kabul edilmediğini ve talebin Kraliçe'nin yardımcılarını "Harry ve Meghan'ın cüretini karşısında hayrete düşürdüğünü" kaydetti. Çİft aylar önce ABD medyasından Oprah Winfrey ile Kraliyet ailesini eleştirdikleri bir röportaj yapmıştı.

36 yaşındaki Harry ve 39 yaşındaki Meghan Markle çifti geçen yıl Kraliyet’teki görevlerinden ayrılarak Kaliforniya'ya taşınmıştı.


Editörün Seçimi

Multimedya