Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Trump ‘ülke sevgisi’ nedeniyle ‘harika hayatını’ bırakıp 2024’de başkanlığa aday olabilir

Trump ‘ülke sevgisi’ nedeniyle ‘harika hayatını’ bırakıp 2024’de başkanlığa aday olabilir

Çarşamba, 1 Aralık, 2021 - 16:30
ABD eski Başkanı Donald Trump (AP)

ABD eski Başkanı Donald Trump, eski İngiliz politikacı Nigel Farage’e verdiği röportajda, 2024 başkanlık seçimlerinde aday olma olasılığını bir kez daha ima etti.

Newsweek’in haberine göre, Farage GB News kanalında bugün yayınlanacak röportajda, Trump’a ‘harika bir hayattan vazgeçerek mutlak bir cehennem olan siyasete yeniden girmeyi neden düşündüğünü’ sordu.

Trump ise bu soruya şu yanıtı verdi;

“Ülkenizi seviyorsanız başka seçeneğiniz yok. Bu harika ve güzel bir hayat ama aynı zamanda bunu da seviyordum çünkü insanlara yardım ediyordum. Bence gelecekte de mutlu olacaksınız.”

Newsweek, Trump’ın röportajın tamamında yaptığı açıklamanın, yakın geçmişte birkaç kez yaptığı açıklamalara benzediğine dikkati çekti.

Eski Başkan, ‘konuya ilişkin bir açıklama’ yaptığında destekçilerinin ‘çok mutlu olacağını’ vurguladı.

Ayrıca 26 Kasım’da Fox Business’a konuşan Trump, adaylığı kolayca kazanabileceğini ve diğer potansiyel adayları geride bırakacağını öne sürdü.

Son anketlere göre Trump, 2024 seçimlerinde Başkan Joe Biden’ı yenebilir.

22-23 Kasım tarihleri ​​arasında gerçekleştirilen potansiyel seçmen anketi, Trump’ın yüzde 45, Biden’ın ise yüzde 32 oranında oy alabileceğini gösterdi.


Editörün Seçimi

Multimedya