Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Muhammed Hamaki, Riyad Sezonu konserlerine damgasını vurdu

Muhammed Hamaki, Riyad Sezonu konserlerine damgasını vurdu

Cumartesi, 4 Aralık, 2021 - 13:30

Her zamanki enerjisiyle sahneye çıkan, etkileyici sesiyle en ünlü şarkılarını söyleyen yıldız Muhammed Hamaki’nin hayranları, uzun bir bekleyişin ardından, büyük bir coşku içinde Riyad Bulvarı'ndaki Ebu Bekir Salem Tiyatrosu'na akın ettiler.

Etkinlik müzisyen DJ Mira'nın, sevilen yıldız Hamaki'nin sahneye gelmesini bekleyen izleyicileri hareketlendirmek için sergilediği performansla başladı.

Hamaki konserine, hayranlarını görmenin mutluluğunu ve onlara olan özlemini dile getirerek ve unutulmayacakları muhteşem bir gece geçirtme sözü vererek başladı.

Riyad Sezonu konserlerinde Hamaki de dahil olmak üzere her hafta önde gelen Arap sanatçılardan seçkin isimler, Arap dünyasının dört bir yanından gelen hayranların kesintisiz alkışları arasında kendilerini görmek için alanlara akın eden izleyicilerle buluşuyor.

Gece, duyguları harekete geçiren, ruhları canlandıran ve izleyicilerin ayaklarını sevgi ve hayranlıkla yerden kesen bir konsere tanık oldu. Başta “Yama Yama” ve “İnsanların Önünde” olmak üzere şarkılarındaki tatlı melodi ve nazik sözleri ile kalplere ve ruhlara dokunan Hamak, aralık soğuğunda insanların içini ısıttı.

Hamaki'nin gördüğü sevgi dalgası kimseyi şaşırtmadı. Zira Suudi Arabistan'daki konserleri her zaman etkileyici ve dolu olmuştur. Suudi seyirci onu çok seviyor. O da her zaman tekrarladığı gibi onları çok seviyor.

Hayranlarının telefonlarındaki ışıklar eşliğinde, en ünlü şarkılarından Mablahı söylemeye başlayan Hamaki, sakin sesi ve aşıkları farklı bir ruh alemine götüren şiirsel anlatısıyla dinleyicilerin beğenisini kazandı. 

Etkinlik, Arap dünyasının dört bir yanından şarkıcıları desteklemek ve onlara en büyük sanatçılarla aynı sahnede şarkı söyleme fırsatı vermek için Eğlence Kurumu tarafından düzenlenen, Yetenekler Bulvarı’ndaki törenle başladı.

Muhammed Hamaki, izleyenleri heyecanlandıran bir sürprizle Suudi Arabistan'daki konserlerinde kendisine her zaman destek olan sanatçı Zina Imad'ı takdim etti. Hamaki'den beklenen bir jestle ona gelecekteki büyük konserlerine katılma sözü verdi.

Hamaki, ülkesi olarak gördüğü Suudi Arabistan'da bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek seyircilerin göstermiş olduğu etkileşime övgüde bulundu. Ayrıca Suudi Eğlence Kurumu’nun Riyad Sezonu’ndaki faaliyetlerine ve hükümetin gösterdiği çabalara da hayranlığını dile getirdi.


Editörün Seçimi

Multimedya