Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

ABD'nin BM Büyükelçisi: "Rusya'nın Ukrayna'yı işgali Pandora'nın kutusunu açar"

ABD'nin BM Büyükelçisi: "Rusya'nın Ukrayna'yı işgali Pandora'nın kutusunu açar"

Salı, 25 Ocak, 2022 - 09:15
ABD'nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Linda Thomas Greenfield (AA)

ABD'nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Linda Thomas Greenfield, Rusya'nın Ukrayna'yı tehdit etmesinin Ukrayna sorunundan çok daha büyük olduğunu belirterek, olası işgalin "Pandora'nın kutusunu açacağı" uyarısında bulundu.

ABD'li Büyükelçi Greenfield, düzenlediği basın toplantısında, Rusya'yı askeri faaliyetler dışında siber saldırı, paramiliter faaliyetler ve dezenformasyon kampanyaları yürütmekle suçladı.

"Rusya'nın Ukrayna'ya karşı faaliyetlerinin sadece bölgesel olmadığını" ve Ukrayna'yı tehdit etmesinin Ukrayna sorunundan çok daha büyük olduğunu ifade eden Thomas Greenfield, işgalin, Pandora'nın kutusunu açacağı uyarısı yaptı.


127 bin Rus askeri sınırda

Thomas Greenfield, "Sınıra 127 bin asker konuşlandırıldığını görüyoruz. Ruslar, Belarus'a da asker gönderdi." dedi.

Ukrayna-Rusya krizine diplomatik çözüm çabalarını devam ettirdiklerini belirten Thomas Greenfield, işgal durumunda Rusya'ya "agresif yaptırımlar" uygulayacaklarını söyledi.


Editörün Seçimi

Multimedya