Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

BAE: 12 Afrika ülkesine uygulanan seyahat yasağı kaldırıldı

BAE: 12 Afrika ülkesine uygulanan seyahat yasağı kaldırıldı

Perşembe, 27 Ocak, 2022 - 09:30
Dubai Uluslararası Havalimanı’nda maske takan bir yolcu (AP Arşiv)

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), koronavirüs pandemisi nedeniyle seyahatlerin durdurulduğu bazı Afrika ülkelerinden gelen ziyaretçilerin ülkeye yeniden giriş yapabileceğini açıkladı.

Kararda; Kenya, Tanzanya, Etiyopya, Nijerya, Kongo, Güney Afrika, Botsvana, Esvatini, Lesotho, Mozambik, Namibya ve Zimbabve ülkelerinden BAE’yi ziyaret etmek isteyenlerin artık ülkeye giriş yapabileceği açıklandı. Uganda, Gana ve Ruanda’dan gelecek ziyaretçilerin ise alınan tedbirlere göre önümüzdeki Cumartesi günü saat 14:30’dan itibaren ülkeye giriş yapabileceği belirtildi.

Ziyaretçilerin BAE’ye giriş yapmadan 48 saat içinde yaptırdıkları PCR testinin negatif çıkması ve havalimanında ikinci bir test yaptırması gerekiyor. Ziyaretçilerin koronavirüs ile mücadelede alınan tedbirlere bağlı kalması ve Kovid-19’a yakalandıklarını hissediyorlarsa seyahat etmemeleri çağrısında bulunuldu.


Editörün Seçimi

Multimedya