Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

KİK’den BAE Devlet Başkanı’nın vefatı nedeniyle taziye

KİK’den BAE Devlet Başkanı’nın vefatı nedeniyle taziye

Cuma, 13 Mayıs, 2022 - 11:45
BAE Devlet Başkanı Şeyh Halife bin Zayed Al Nahyan (KUNA)

Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) Genel Sekreteri Dr. Nayef el-Hacraf, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Başkanı Şeyh Halife bin Zayed Al Nahyan’ın bugün hayat kaybetmesi nedeniyle BAE yönetimi ve halkına taziye dileklerinde bulundu.

Dr. Hacraf, Şeyh Halife bin Zayed’in halkına, ülkesine, Arap ve İslam ümmetine hizmet için harcadığı fedakarlıklarla dolu bir ömrün ardından Allah’ın rahmetine kavuştuğunu ifade etti.

Şeyh Halife’nin KİK’i destekleme konusundaki büyük rolünün altını çizen Dr. Hacraf, “Onun vefatıyla Körfez, Arap ve uluslararası düzeyde bir lider ve öncüyü kaybettik” dedi.

Dr. Hacraf, merhuma duyulan gerçek sevgi ve büyük takdir nedeniyle Şeyh Halife’nin vefatının KİK’e üye ülkelerin halklarını, Arap ve İslam ümmetini üzdüğünü belirtti.

Dr. Hacraf, KİK’in bugün, kardeşlik ilişkilerini güçlendirmek için Körfez ülkeleri arasındaki işbirliği sürecini desteklemede büyük katkıları olan liderlerinden birini kaybettiğini de ifade etti.

 


Editörün Seçimi

Multimedya