Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan ve Güney Afrika, iki ülke arasındaki işbirliğini geliştirecek

Suudi Arabistan ve Güney Afrika, iki ülke arasındaki işbirliğini geliştirecek

Çarşamba, 18 Mayıs, 2022 - 10:00
Suudi Arabistan’ın Güney Afrika Büyükelçisi, Johannesburg Ticaret Ataşeliği Binası’nın açılışı sırasında (Şarku’l Avsat)

Suudi Arabistan, Güney Afrika ile ihracatını arttırmak ve iki ülke arasında ticaret ve yatırım ilişkilerini geliştirmek istediğini açıkladı.

Suudi Arabistan’ın Güney Afrika Büyükelçisi Sultan el Ankari, Suudi Arabistan Dış Ticaret Genel Otoritesi Ticaret Ataşesi Husam el Garimel’in katılımıyla Johannesburg’daki Suudi Arabistan Ticaret Ataşeliği binasının açılışında söz konusu açıklamada bulundu.

Suudi Arabistan Ticaret ve Yatırım Bakanlığı Müsteşarı Abdurrahman el-Harbi, Johannesburg’ta ticaret ataşeliğinin kurulmasının Suudi hükümetinin iki ülke arasındaki işbirliği ve ticaret ilişkisini geliştirmek istediğini gösterdiğini belirtti.

Harbi, ataşeliğin kurulması ile Suudi Arabistan’ın ihracat seviyesini artacağını ve yabancı yatırımların destek göreceğini belirtti. Yapılan açıklamada 2030 Vizyonu hedeflerine ulaşmak için Suudi Arabistan’ın dış pazarlarda daha fazla yer almak istediği kaydedildi.

Ticaret Ataşeliği, güney ve doğu Afrika ülkelerini kapsayacak. Suudi Arabistan ve Güney Afrika arasındaki ticaret hacmi, 2021 yılında 18 milyar riyali (4,8 milyar dolar) geçti.

Suudi Arabistan Özel Sektör ve Uluslararası Temsilcilik Kurumu tarafından temsil edilen Dış Ticaret Genel Otoritesi ticaret ataşelerinin çalışmalarını denetlemekle görevlidir. Ticaret ataşesi sayısı 19’dur.


Editörün Seçimi

Multimedya