Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Elon Musk tek bir paylaşımla Dogecoin'in fiyatını fırlattı

Elon Musk tek bir paylaşımla Dogecoin'in fiyatını fırlattı

Teknoloji milyarderi, daha önce de Dogecoin'in potansiyelinin Bitcoin'den daha yüksek olduğunu savunmuştu
Cumartesi, 28 Mayıs, 2022 - 12:00
Elon Musk'ın SpaceX'i, Geometric Energy adlı enerji şirketinin uydusunu geçen sene Ay yörüngesine taşımış ve karşılığında Dogecoin almıştı (Twitter/@Fireintheholee1)

Uzay şirketi SpaceX'in CEO'su Elon Musk, bazı ürünlerin satışında Dogecoin'le ödeme kabul edeceklerini dün duyurdu.

Sahibi olduğu elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın halihazırda bazı ürünlerinde Dogecoin'le ödeme yapılabildiğini hatırlatan Musk, "Yakında SpaceX ürünleri de Dogecoin'le satın alınabilecek" dedi.

Teknoloji milyarderinin dün yaptığı açıklamanın hemen ardından Dogecoin'in değeri yüzde 10 yükseldi.

Tesla ve SpaceX envanterinde kıyafet, bardak ve çanta gibi pek çok ürün barındırıyor.

Ancak Dogecoin'le ödeme seçeneğinin SpaceX'e tam olarak ne zaman geleceği bilinmiyor.

Bir internet miminden doğan köpek temalı Dogecoin, 2013'te oluşturuldu. Musk da "halkın kriptosu" dediği bu paraya verdiği destekle biliniyor. Teknoloji milyarderi, Aralık 2021'de yayımlanan bir konuşmasında Dogecoin'in potansiyelinin Bitcoin'den daha yüksek olduğunu söylemişti. Musk, Dogecoin'in işlemler konusunda daha iyi olduğunu savunmuştu.

Milyarder, uydu interneti projesi Starlink müşterilerinin de Dogecoin'le ödeme yapıp yapamayacağıyla ilgili dün gelen bir soruya "Belki bir gün" yanıtını verdi.

Musk'ın açıklamalarının ardından 0,0777 dolardan 0,09 dolara kadar yükselen Dogecoin, şu anda yaklaşık 0,0821 dolardan işlem görüyor.

 
Independent Türkçe, New York Post, Coindesk


Editörün Seçimi

Multimedya