Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Muhammed bin Selman'ın Türkiye ziyaretine ilişkin açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Muhammed bin Selman'ın Türkiye ziyaretine ilişkin açıklama

Muhammed bin Selman'ın çarşamba günü Türkiye yapacağı ziyaretle ilgili konuşan Erdoğan, "Bundan sonraki sürece ilişkin Türkiye-Suudi Arabistan ilişkilerini çok daha yüksek seviyelere nerelere taşıyabiliriz, bunları değerlendireceğiz" dedi
Cuma, 17 Haziran, 2022 - 14:15
AA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Independent Türkçe'nin haberine göre, Yunanistan ile yaşanan gerilime ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, "Özellikle sürece yönelik tepkilerimi ortaya koydum ve dürüst siyasetçi karşımda olmadığı sürece bunlarla bir daha görüşmeyeceğimi ve Yunanistan'la toplantılarımızı bitirdiğimizi söyledim. Bu ne demektir, bundan heralde daha açık bir rest olmaz. Yunanistan bundan sonra başının çaresine baksın" dedi.


Küresel ısınma ve iklim zirvesi

Ülke liderlerinin katılacağı Küresel ısınma ve iklim zirvesi ile ilgili de bilgi veren Erdoğan, "Sayın Biden'ın da daveti üzerine liderler olarak bunu yapacağız. 3'er dakikalık tebliğlerimiz olacak. İklim ve çevre konularında neler düşündüğümüzü bu görüşmede anlatacağız" diye konuştu.


Veliaht Prensi bin Selman'ın Türkiye ziyareti

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın çarşamba günü Türkiye'ye yapacağı ziyarete ilişkin konuşan Erdoğan şunları söyledi:

"Çarşamba günü veliaht prens bu ziyareti gerçekleştiriyor. Ankara'da külliyede kendilerini konuk edeceğiz. İkili, heyetler arası görüşmeler yapacağız. Bundan sonraki sürece ilişkin Türkiye-Suudi Arabistan ilişkilerini çok daha yüksek seviyelere nerelere taşıyabiliriz, bunları değerlendireceğiz. Bu bir resmi ziyarettir. Bu resmi ziyaretle biz de resmi kabulümüzü yapacağız."


Editörün Seçimi

Multimedya