Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan, iklim değişikliği ile mücadele edilmesi için uluslararası işbirliği çağrısında bulundu

Suudi Arabistan, iklim değişikliği ile mücadele edilmesi için uluslararası işbirliği çağrısında bulundu

Cumartesi, 18 Haziran, 2022 - 09:15
Suudi Arabistan’ın İklim İşleri Elçisi Adil el- Cubeyr, Enerji ve İklim konulu Büyük Ekonomiler Forumu (MEF) toplantısında Suudi heyete başkanlık yaptı (SPA)

Suudi Arabistan’ın İklim İşleri Elçisi Adil el- Cubeyr, iklim değişikliği ile mücadele edilmesi için uluslararası bir yanıt verilmesi gerektiğini ve tüm çalışmaların seferber edilmesi için çağrıda bulundu.

El- Cubeyr, Enerji ve İklim konulu Büyük Ekonomiler Forumu’na (MEF) katılan Suudi Arabistan heyetine başkanlık etti. Cubeyr, az gelişmiş ülkelerin karşı karşıya kaldıkları özel durumların dikkate alınması gerektiğini ve ülkelerin ekonomik kalkınmasına zarar vermeden iklim değişikliğine ilişkin politikaların olumsuz etkileriyle yüzleşen söz konusu ülkeleri desteklemek gerektiğini belirtti.


Yapılan açıklamada iklim değişikliğinin etkileri ile mücadele etmede Suudi Arabistan’ın çalışmalarını vurgulayan Cubeyr, 2030 Vizyonu çerçevesinde ülkesinin sürdürülebilir kalkınma ve yeşil bir çevre için çalıştığını kaydetti.

Cubeyr, Suudi Arabistan’ın iklim değişikliği ile mücadele etmek ve gelecek nesiller için daha sağlıklı bir çevre yaratmak için uluslararası çalışmalara katkıda bulunduğunu ve uluslararası ve bölgesel olarak işbirliği yapma konusunda kararlı olduğunu ifade etti.


Editörün Seçimi

Multimedya