Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

İsrail Başbakanı Lapid: İran ülkemiz için en tehlikeli tehdit

İsrail Başbakanı Lapid: İran ülkemiz için en tehlikeli tehdit

Pazar, 3 Temmuz, 2022 - 11:45
İsrail’in geçici hükümet Başbakanı Yair Lapid (Reuters)

İsrail Geçici Başbakanı Yair Lapid, İran'ın ülke için "en tehlikeli tehdit" olduğunu söyledi.

Lapid, Tahran'ın nükleer silah edinmesini veya İsrail sınırları boyunca “yerleşmesini” önlemek için elinden gelen her şeyi yapacağı konusunda uluslararası toplumu uyardı.

Şarku’l Avsat’ın Bloomberg haber ajansından aktardığı habere göre, Lapid, geçtiğimiz cuma günü Naftali Bennett hükümetinin düşmesinin ardından geçici başbakan olarak yaptığı ilk açıklamada şu ifadeleri kullandı: “İsrail, gücünü her tehdide, her düşmana karşı nasıl kullanacağını biliyor.”


Lapid, 1 Kasım'da yapılması planlanan genel seçimlerin ardından yeni hükümet kurulana kadar başbakanlık görevini üstlenecek. Bennett'in koalisyon iktidarı, partisinin iki üyesinin görevden ayrılmasının ardından dağıldı. Siyasi kriz, ülkeyi ABD Başkanı Joe Biden'ın ziyaretinden sadece haftalar önce tekrar İsrail’i siyasi istikrarsızlığa sürükledi.


Editörün Seçimi

Multimedya